Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Tether Sonunda Karayiplerde Kendine Yeni Bir Banka Buldu!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Tether Sonunda Karayiplerde Kendine Yeni Bir Banka Buldu!
Tether Sonunda Karayiplerde Kendine Yeni Bir Banka Buldu!Son dönemlerin belki de en tartışmalı kripto para birimi Tether, özellikle sahip olduğunu iddia ettiği 1’e 1 oranındaki dolar rezervi ve bunu sakladığı bankası ile olan çalışmalarını durdurduğunu ilan etmesi üzerine, 15 Ekim tarihinden itibaren çok zor günler geçirmeye başladı.

3 Ekim tarihinde Porto Riko merkezli Noble Bank’ın, ana iki müşterisi olan Tether ve Bitfinex’i kaybettiği ya da bir başka deyişle bu ikilinin, Noble Bank ile çalışmayı bıraktıkları vurgulanmıştı.

The Block kaynağının aktardığı habere göre ise, Tether kendisine yeni bir güvenli liman, yani banka buldu. Olaya ve firmalara yakın kişiler tarafından Tether’in yeni rezerv bankası olduğu iddia edilen Deltec Bank, temel olarak Bahamalar merkezli bir kuruluş. Tether ve Deltec Bank arasındaki olası ortaklığın başlangıcı, yine konuya yakın kişilerin iddiasına göre haftalar öncesinden görüşülmeye başlandı ve çok hızlı bir şekilde sonuçlandırıldı.

Tether’in ilk piyasaya çıkmasından beri en çok eleştirildiği konu, aslında bankacılık ortağıyla da dolaylı yoldan alakalı. Tether’in sirkülasyonda olan kripto para birimi kadar dolar rezervine sahip olduğunu iddia etmesine rağmen, bunu güvenilir bir denetim firması tarafından yapmaması ve bütün şeffaflığı ile yayınlamaması, söz konusu stabil koin projesinin yatırımcıları kandırdığı iddiasını ortaya çıkarmıştı. Tether 15 Ekim tarihi ile başlayan olaylar sonrasında, sadece iki gün içerisinde 2.2 milyar dolarlık değer kaybı yaşadı ve 1 dolara endeksli olması gereken değeri bile 0,97 dolara geriledi.

Tether Sonunda Karayiplerde Kendine Yeni Bir Banka Buldu! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Tether Sonunda Karayiplerde Kendine Yeni Bir Banka Buldu! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Boğası Tim Draper: Sert Regüle Edilen Ülkeler Fakirleşiyor, İtibari Paradan Kripto Paraya Geçiş Kaçınılmaz! Ünlü Uzman Martin Lewis, Sahte Bitcoin Reklamlarının ‘Hayat-Karartıcı’ Olduğunu Düşünüyor IBM Anketi: Birçok Global Firma, Merkez Bankalarının Dijital Para Çıkarmasından Yana Samsung Blockchain ve Kripto Para Odaklı Telefon Çıkarıyor Olabilir Ethereum’u Terk Eden ICO’ların Yeni Üssü Stellar Mı? Yine bir Rus bilim insanı Bitcoin madenciliği suçundan ceza aldı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır