Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Telegram ICO’sunun İkinci Turunda 850 Milyon Dolar Toplandı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Telegram ICO’sunun İkinci Turunda 850 Milyon Dolar Toplandı
Telegram ICO’sunun İkinci Turunda 850 Milyon Dolar Toplandı

© Reuters.  Telegram ICO’sunun İkinci Turunda 850 Milyon Dolar Toplandı© Reuters. Telegram ICO’sunun İkinci Turunda 850 Milyon Dolar Toplandı

Telegram kurucuları Pavel ve Nikolai Durov, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile bugün imzalanan bir bildiride ICO’nun ikinci turunda 850 milyon doları aşkın bir fon oluştuğunu bildirdi.

ICO, Telegram messenger uygulamasının ve kendi Blockchain platformu “Telegram Açık Ağının” gelişimini desteklemek için yatırımcılardan fon aradı. Belge, yatırımcı kimliğini ifşa etmese de, 14 Mart’ta başlayan ICO’ya 94 farklı kuruluş katıldı. ICO’nun ilk turu 29 Ocak’tan 13 Şubat arasında gerçekleşti. 81 yatırımcıdan toplam 850 milyon dolar yatırım toplandı.

Haber ajansı Vedomosti’ye göre, ICO’nun ilk turundaki yatırımcılardan biri Rus milyarder Roman Abramovich idi. Konuyu bilen kişiler, Vedomosti’ye Abramoviç’in 300 milyon dolarlık yatırım yaptığını söyledi. Abramoviç’in sözcüsü Jon Mann, Abramovich’in katılıp katılmadığına dair bir yorumda bulunmasa da 300 milyon dolar iddiasını yalanladı. İki yatırımcı ise ICO’ya destekleri ve yatırımlarını kamuoyuna açıkladılar; ödeme hizmeti sağlayıcısı Qiwi’nin kurucusu Sergei Solonin ve Wimm-Bill-Dann gıdalarının kurucusu David Yakobashvili.

Telegram ICO’sunun İkinci Turunda 850 Milyon Dolar Toplandı isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Telegram ICO’sunun İkinci Turunda 850 Milyon Dolar Toplandı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple (XRP) Ethereum’u Geçerek İkinciliğe Yerleşti, Düşüş Sürüyor Analist: 4.000 Dolar Bitcoin İçin Kritik Bir Seviye – Bunun Altına Düşüş Sert Bir Gerileme Getirebilir Apple’ın Kurucu Ortağı; Bitcoin ve Blockchain Sıradaki Büyük IT Devrimi Sahte Satoshi yeni bir iddia ile tekrar gündemde Bitcoin tarihindeki ilk FED faiz indirimini görebilir… Faiz indirimi, BTC’yi nasıl etkiler? Binance US günlük hacimde ilk kez 10 milyon doları aştı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır