Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Weiss 3000 kripto parayı inceledi: XRP, Stellar, Cardano ve EOS tavsiye ediliyor, Bitcoin…

Ana Sayfa » GÜNCEL » Weiss 3000 kripto parayı inceledi: XRP, Stellar, Cardano ve EOS tavsiye ediliyor, Bitcoin…
Weiss 3000 kripto parayı inceledi: XRP, Stellar, Cardano ve EOS tavsiye ediliyor, Bitcoin…

© Reuters.  © Reuters.

Weiss’in yaptığı araştırmaya göre XRP, Stellar, Cardano ve EOS satın alınabilir (B- veya daha yüksek) kripto paralar olarak belirlendi. Bitcoin ise bekletilebilir olarak belirlendi.

XRP, Stellar, Cardano ve EOS satın alınabilirFinansal kurumları, bankaları ve hisse senetlerini derecelendiren bir şirket olan Weiss Ratings, yakın zamanda güncel bir kripto para birimi derecelendirme listesi yayınladı. 3000 kripto parayı inceledikten sonra, 111 üzerinden puan verdiler ve sadece dördünün satın alınabililir olarak kabul edildiğini belirlediler. Bu dört kripto para XRP, Stellar, Cardano ve EOS.

XRP ve Stellar, işletmelerin cazip bulduğu yüksek işlem hızlarına göre puan aldı. EOS ve Cardano, topluluklarına ve uygulama oluşturma yeteneklerine göre satın alınabilir olarak değerlendirildi. Dört kripto paranın da ayı piyasasına rağmen benimseme ölçütlerini geliştirdiğini belirttiler.

Weiss aşağıdaki metrikleri kullandı:

  • Teknoloji modeli, performans potansiyelini değerlendirmek için blokzincir teknolojisine odaklanıyor. Ne tür bir hızda çalışabilir? Nasıl ölçeklendiriliyor? Yönetimi ne kadar gelişmiş? Enerji tüketimi ile nasıl baş eder? Akıllı sözleşmeler defterde kullanılabilir mi? Esneklik nasıl güncellenebilir? Başka hangi benzersiz özelliklere sahip?
  • Benimseme modeli, gerçek dünyada performansı ölçer. Gerçek işlem hızları ve maliyetleri nelerdir? Ağ nasıl merkezi olmayan duruma getirilir? Geliştirici topluluğu ne kadar büyük? Proje ne kadar popüler? İnsanlar onu kullanıyor mu? Ve daha fazlası.
  • Yatırım riski modeli, volatilite ve aşağı yönlü fiyat riskini değerlendirir. Esas olarak, şu soruyu cevaplamayı amaçlamaktadır: Ne kadar para kaybedebilirim?
  • Yatırım ödül modeli, yukarı yönlü potansiyel ile ilgileniyor. Ne kadar para kazanabilirim?

Bu parametrelere dayanarak, her bir kripto paraya A’dan E’ye kadar bir not verilir. B- veya daha yüksek olanlar satın alınabilir olarak kabul edilir. D+ veya daha düşük olanlar satılabilir olarak kabul edilir. C olanlar bekletilebilir olarak kabul edilir.

Bitcoin’i tutunBitcoin, C+ derecesini aldı. Bu, Ocak ayında, Cardano ve IOHK kurucusu Charles Hoskinson gibi kripto geliştiricilerin olumsuzluklarına rağmen aldığı notla aynı.

Hoskinson’a göre:

“Bitcoin’e A vermeyen herhangi bir derecelendirme bazı vidaları gevşetti. Yaklaşık on yıllık zenginlik yaratma, yenilikçilik, devasa büyüme, çöküşlere direnci kanıtlanmış ve milyarlarca dolar değerindeki altyapıya sahip olması. Ve lider olmadan hepsi. Bitcoin standarttır.”

Weiss, düşük notu, yavaş işlem hızları, ölçeklemedeki zorluklar, zayıf yönetim, zayıf risk ve zayıf ödül metrikleri gibi güncelliğini yitirmiş teknolojiye bağlıyor.

Diğer haberler için tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Weiss 3000 kripto parayı inceledi: XRP, Stellar, Cardano ve EOS tavsiye ediliyor, Bitcoin… - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Madencilik Zorluğu Çılgınca Yükseliyor! Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi Görüldü! Bitcoin’i Yükselten Faktörler Kripto Para Borsaları Olabilir Japon Yeni Bitcoin Ticaret Hacminde Doları Geride Bırakmak Üzere VeChain ve Çin arasında dev anlaşma!!! Monero Geliştiricisi: SEC’in Rehberi Bizim İçin Bir Şey İfade Etmiyor Filipinler’de, Bitcoin Trader’ı Kız Arkadaşını Öldürüp Cesedini Nehre Attı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır