Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Telegram, Blockchain Platformu İçin Denemelere Kısa Süre İçinde Başlayacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Telegram, Blockchain Platformu İçin Denemelere Kısa Süre İçinde Başlayacak
Telegram, Blockchain Platformu İçin Denemelere Kısa Süre İçinde BaşlayacakÜnlü mesajlaşma uygulaması Telegram, kendi Blockchain ağı olan TON için deneme süreçlerine yakın dönemde başlayacağını açıkladı. Rus basınında çıkan haberlere göre, platformun test versiyonu kısa bir süre içinde kullanıma açılacak.

Telegram ICO’suna giriş yapan yatırımcılar da, bu yönde kendilerine Telegram aracılığı ile resmi bir mail geldiğini belirterek olayı doğruladı. Yazıda, platformun şu anda yapım aşamasında olduğu ifade edilirken, ürünün genelinin ise %70 oranında tamamlandığı ve kullanıma hazır olduğu bildirildi.

TON ağı kullanıma geçtiğinde, Telegram’ın kripto parası olan Gram da kullanıma geçmiş olacak ve Telegram, bu hamlesi ile verilerin korunması vizyonunu çok daha üst bir noktaya taşımayı planlıyor.

Bu yılın başında düzenlenen ve iki tur private sale üzerinden yapılan Telegram ICO’sunda yaklaşık 1.8 milyar dolarlık bir meblağ toplandı. Telegram, hedeflenen miktara ulaşılmasından ötürü, ICO sürecini halka açmayı iptal etti ve ICO böylelikle iki turda tamamlanmış oldu.

Son dönemde Rus hükümeti ile verilerin paylaşımı konusunda ciddi sorun yaşayan Telegram, verilerini devletlerle hiçbir şekilde paylaşmayacağını belirtmiş ve Telegram’a yapılan şeylerden sonra Rus halkı sokaklara dökülerek tepkilerini dile getirmişti.

Platform, kripto para yatırımcıları açısından da tam bir buluşma noktası teşkil ediyor. Kripto para piyasalarının kalbi, adeta Telegram’da atıyor.

Bu arada konuyla ilgili görüş istenen Telegram CEO’su Pavel Durov ise, TON’in ne zaman çıkacağı ile ilgili yorum yapmaktan kaçındı.

Telegram, Blockchain Platformu İçin Denemelere Kısa Süre İçinde Başlayacak isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Telegram, Blockchain Platformu İçin Denemelere Kısa Süre İçinde Başlayacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

eToro Analisti: Bitcoin Fiyatı 6.500 Dolara Düşebilir! Chainalysis bildirdi: Borsalara eşi görülmemiş Bitcoin girişi Gizlilik Odaklı Kripto Para Beam, Yeni Bir Fonlama Elde Etti! Litecoin, Kaliforniya İçerisindeki Film Festivaline Sponsor Olarak Hollywood Dünyasına Giriş Yaptı! Bitcoin 250 Bin Dolar Olacak Diyen Tim Draper: Hükümetler Beni Şaşırttı, Daha İyi Kurallar Bekliyordum Avrupa Merkez Bankası Havadan Para Yarattığını Kabul Etti, Bitcoin Dünyasının Tepkisi Gecikmedi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır