Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İngiltere: Kripto Para Vergilendirilmesi, Gelecek Yıl Başında Güncellenecek / ICO’lar Yasallaşacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » İngiltere: Kripto Para Vergilendirilmesi, Gelecek Yıl Başında Güncellenecek / ICO’lar Yasallaşacak
İngiltere: Kripto Para Vergilendirilmesi, Gelecek Yıl Başında Güncellenecek / ICO’lar Yasallaşacakİngiltere’de kripto paraların vergilendirilmesi ile ilgili çalışmalarda yoğun bir mesafe kat edilmeye başlanmış durumda. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda vergilendirme için yapılacak çalışmaların Hazine Bakanlığı, Finansal Hizmetler Servisi ve İngiltere Merkez Bankası’nın ortaklaşa katkıları ile hazırlanacağı ifade edilirken, şu ifadeler kullanıldı:

”Şu anda kripto paralar ile ilgili risklerin giderilmesi, otoritelerimizin ilk önceliği olsa da, şu anda diğer süreçler ile de ister istemez karşılaşmaktayız. Ana amacımız, DLT ve kripto para teknolojilerinden azami faydayı sağlayacak şekilde onları düzenlemektir. Bu sayede hem bu teknolojinin kullanımı arttırmayı hem de bu teknoloji olan erişimi kolaylaştırmayı planlamaktayız. Ancak tüm bunlar için, öncelikle önümüzdeki resmin tam olarak ne olduğunu görmek de gerekiyor.”

Daha sonra vergi konusuna değinilen raporda, vergilendirme ile ilgili süreçlerin yapılacak çalışmalar paralel yürütüleceği ifade edildi. İngiliz yetkililer, şu anda gelir idaresi başkanlığının ve vergi dairelerinin bu konu üzerinde çalışma yaptıklarını ve yeni bir vergilendirme taslağının bu yılın sonu ya da gelecek yılın başında açıklanacağını duyurdu. Yapılan açıklamada, şu ifadeeler kullanıldı:

”Şu anda kripto paralar ile ilgili vergi yükümlülükleri resmi sitede yer almaktadır. Site, kendi rehberini 2019’un başında olmak üzere güncelleyecektir. Bu süreç içinde de, yetkililerin yaptıkları çalışmalar ve onların vardıkları sonuç belirgin bir rol oynayacaktır.”

İngiltere, aynı zamanda ICO’ları yasal yapmak için de çalışmalara başlandığını açıkladı.

İngiltere: Kripto Para Vergilendirilmesi, Gelecek Yıl Başında Güncellenecek / ICO’lar Yasallaşacak isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İngiltere: Kripto Para Vergilendirilmesi, Gelecek Yıl Başında Güncellenecek / ICO’lar Yasallaşacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Tron’un (TRX) ralliye hazırlandığını gösteren 3 temel gelişme 13 Mart Kripto Para Piyasası Genel Görünümü: Bitcoin ve Alt Koinler Yükselişi Sürdürüyor Popüler analistlerden Bitcoin boğa koşusuna dair güncel yorumlar ABD’li 2 Senatör Yasa Taslağı Hazırladı Bitcoin maksimalist anonim grup koronavirüs aşısı arıyor Bitcoin boğaları gelecek mi?: BTC yatırımcıları hazırlık yapıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır