Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Para Destekli Brave İnternet Tarayıcısı, Google Olayından Sonra İnanılmaz Büyüme Kaydetti

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Para Destekli Brave İnternet Tarayıcısı, Google Olayından Sonra İnanılmaz Büyüme Kaydetti
Kripto Para Destekli Brave İnternet Tarayıcısı, Google Olayından Sonra İnanılmaz Büyüme KaydettiMozilla Firefox kurucusu Brendan Eich tarafından yaratılan internet tarayıcısı Brave, temel olarak bir ilk dijital para arzı projesiyle hayata geçirildi ve ciddi bir büyüme yaşadı. Özellikle geçtiğimiz günlerde Google (NASDAQ:GOOGL) ile yaşanan ‘gizlilik’ olayı sonrası Brave inanılmaz bir kullanıcı kitlesine ulaştı.

Yeni Chrome Güncellemesi Tarayıcı Girişine Zorluyor
Sessizce Google Chrome’un yeni güncellemesine eklenen yeni bir karara göre, kullanıcılar Gmail gibi bir Google servisi kullanmak için sadece hizmetten değil, kullandıkları Google Chrome tarayıcısından da kullanıcı kimlikleri ile giriş yapmak zorunda kalıyor. Bu da Google Chrome‘un sizin yerel tarayıcı geçmişinizi direkt olarak Google’a göndermesine ve sizin bütün cihazlarınız ile bunu ”senkronize etmenize” neden oluyor. Daha önce bu özellik için kullanıcıların rızası gerekmekteydi.

Söz konusu değişim ilk olarak Zcash projesi bilim adamlarından ve aynı zamanda John Hopkins üniversitesi profesörlerinden Matthew Green tarafından fark edildi ve yeni değişimin kullanıcı güvenliği ile gizliliğini inanılmaz şekilde ihlal ettiği vurgulandı. Senkronizasyon özelliğini kapatsanız bile, Google yine de ciddi ”gizlilik” sıkıntıları yaratabilmekte.

Brave ise direkt tarayıcı ile gelen özelliği sayesinde, reklamları otomatik olarak engelliyor ve reklam görüp görmeme olayını kullanıcılara bırakıyor. Reklam görülme tercih edildiğinde ise içerik üreticilerine ve yayıncılara, Brave tarafından elde edilen gelirin bir kısmı paylaşılıyor. Kullanılan ödeme yöntemi ise Basic Attention Token (BaT) kripto para birimi.

Kripto Para Destekli Brave İnternet Tarayıcısı, Google Olayından Sonra İnanılmaz Büyüme Kaydetti isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Para Destekli Brave İnternet Tarayıcısı, Google Olayından Sonra İnanılmaz Büyüme Kaydetti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Yeniden 8.000 Doları Aştı! Şimdi Ne Olacak? Hedef 9.600 Dolar mı? Coinbase CEO’su: 2018’de Büyük İşler Yaptık, Sıra 2019’da Mevcut Piyasa Şartları, Rus Madencileri Cihazlarını Satmaya Zorluyor Kripto Paraların Kaybı Yatırımcıları Alıştırdı Önümüzdeki 5 Yıl İçinde Kurumsal Yatırımcıların % 41’i ICO’lara Yatırım Yapacak Bitcoin 5% artışla 5.546,2 seviyesinin üzerine çıktı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır