Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Teknoloji Devi Dell’in Hedefinde Blockchain Var

Ana Sayfa » GÜNCEL » Teknoloji Devi Dell’in Hedefinde Blockchain Var
Teknoloji Devi Dell’in Hedefinde Blockchain VarTeknoloji devi Dell, Hindistan pazarındaki liderliğini ve payını kaybetmemek için Blockchain ve onun gibi yeni çıkan teknolojilere ciddi yatırım yapmaya hazırlanıyor.

Milyar dolarlık bir teknoloji şirketi olan Dell’in, müşterilerinden son dönemde ciddi manada Blockchain odaklı teknolojilere yatırım yapılması konusunda istek aldığı ifade edilirken, grubun yöneticisi ve Dell EMC (NYSE:EMC) India sorumlusu Manish Guptayaptığı açıklamada şunları söyledi:

”Dell olarak birçok teknoloji firması, bankalar, finansal kurumlar ve sigorta şirketleri ile çalışıyoruz. Hatta buna hükümetleri de dahil edebiliriz. Blockchain teknolojisinin artılarına odaklanmamız gerektiği konusunda çok fazla istek aldık. Biz de böyle düşünüyoruz. Önümüzdeki dönemde odağımızı Blockchain teknolojisine vermeyi planlıyoruz.”

2018’in ikinci yarısı özelinde dahi 5.1 milyar dolarlık ciddi bir kar elde eden firma, elindeki başarıyı korumak ve daha da arttırmak için Blockchain teknolojisine yönelmiş durumda. Zaten yakın dönemde Power Edge MX adında bir ürün ortaya çıkaran firma, veri depolanması konusunda da Blockchain’den faydalanmak istiyor.

Hindistan özelinde bakacak olursak, zaten birçok teknoloji devi sessiz ama derinden bir şekilde Blockchain temelli uygulamalar noktasında önemli mesafeler kat ediyor. Hindistan hükümeti her ne kadar kripto paralar konusunda yatırımcıların pek hoşuna gitmeyecek tavırlar takınsa da, Blockchain teknolojisi ve onun getirdiklerinden faydalanmak konusunda ise, hiç çekimser davranmıyorlar. Ülkede şu anda nüfus kayıttan, tapu ya kara para aklamadan sigorta sektörüne kadar birçok alanda Blockchain kullanılıyor.

Teknoloji Devi Dell’in Hedefinde Blockchain Var isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Teknoloji Devi Dell’in Hedefinde Blockchain Var - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

SBI Holdings CEO’su: XRP Büyük İhtimalle Bir Numaralı Kripto Para Birimi Olacak Çarpıcı İddia: Bitcoin’in Hakimiyeti Aslında %75’ten Fazla! Ubisoft Oyunlarında Blockchain’i Kullanmayı Düşünüyor İki teknik gösterge Bitcoin fiyatındaki potansiyel bir düşüşe işaret ediyor. XRP 7% düşüşle 0,29977 seviyesinin altına geriledi Kripto Para Hackerları Bu Kez de Sevgililer Günü’nü Yalnız Geçirenleri Hedef Aldı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır