Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Tayvan’da Kripto Para Borsalarına Uyulması Gereken Standartlar Anlatıldı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Tayvan’da Kripto Para Borsalarına Uyulması Gereken Standartlar Anlatıldı
Tayvan’da Kripto Para Borsalarına Uyulması Gereken Standartlar AnlatıldıTayvan’da kripto para borsaları ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Hükümetin ilgili biriminden konuyla ilgili yapılan açıklamada kripto para borsaları ile ilgili olarak hali hazırdaki terör finansmanının engellenmesi ve kara para aklanmasının önlenmesine yönelik çalışmaların, borsalara da getirilmesi yönünde karar getirdi.

Tayvan’ın Kara Para Aklama ve Terör Finansmanı Önleme yasalarının bu dönemden itibaren kripto para borsaları için de geçerli olması bekleniyor.

Yeni dönemde, Tayvan’daki kripto para borsaları müşterilerin gerçek isimlerini isteyecek. Bunu yapmayı reddeden müşterilerin ise hesaplarına banka hesabı desteği kesilecek ve hükümet; istediği kripto para transferlerini çeşitli gerekçeler ile iptal etme hakkına sahip olacak.

Tayvan hükümeti, bu hamlenin yapılma gerekçesinin de uluslar arası standardlara uymak olduğunu ifade ederken; aynı zamanda bu sayede kripto para ve Blockchain sektörünün de daha efektif ve hızlı bir şekilde büyüyeceğini belirtiyor.

Kara para aklanması, vergi kaçırılması ve terör finansmanı, kripto paraların hükümetleri belki de en çok korkutan özelliklerinden birisi. Her ne kadar bu işlemler bundan önceki süreçte itibari paralar ile yapılabiliyor olsa da, hükümetler bu noktada işlerini şansa bırakmayıp gereken tedbirleri ivedilikle alarak potansiyel zararların önüne geçmek istiyor.

Çin’e göre, nispeten kripto paralara karşı daha dostane politikalar izleyen Tayvan hükümeti, bu niyetinin suistimal edilmemesi için arka planda gereken tedbirleri almaya, görünen o ki devam edecek.

Tayvan’da Kripto Para Borsalarına Uyulması Gereken Standartlar Anlatıldı isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Tayvan’da Kripto Para Borsalarına Uyulması Gereken Standartlar Anlatıldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bu Senaryo Gerçekleşirse, Bitcoin İki Hafta İçinde 10 Bin Dolar Olacak! Artık 21 Milyon BTC’nin Sadece Yüzde 15’i Kazılmadan Duruyor CME’de Bitcoin Vadelilerine Rağbet Rekor Kırdı Analist: Boğalar Geri Döndü, Kritik Hamle Kapıda Yaklaşan G20 Zirvesinde Kripto Paralar Konuşulacak mı? Bitfinex sarsıntısı geride kaldı – Bitcoin nereye kadar yükselir?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır