Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Tayland’ın Finansal Regülatörü, ICO Piyasasını Rahatlatmayı Amaçlıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Tayland’ın Finansal Regülatörü, ICO Piyasasını Rahatlatmayı Amaçlıyor
Tayland’ın Finansal Regülatörü, ICO Piyasasını Rahatlatmayı Amaçlıyor20 Aralık tarihinde Bangkok Post tarafından yayınlanan bir habere göre, Tayland’ın menkul kıymet regülatörü, ilk dijital para arzlarının (ICO) önündeki yasal ‘bariyeri’ kaldırmak için, halka açık bir duruşma yapmayı ve söz konusu regülasyonları yumuşatmayı düşünüyor.

Geçtiğimiz Mayıs ayında yurt içi kripto para piyasasını denetlemek ve regülasyon altına almak için kraliyet kararnamesi bile yayınlayan Tayland, Kasım ayında ICO’lar için bir lisans üretmeyi planladığını belirtmişti. Ülke bunun hemen ardından Aralık ayında ise bizzat ICO projesi yapacağını duyurdu.

Yeni yaşanan bu gelişmeler ışığında, kripto para birimleri yoluyla fon toplamak isteyen kişilerin aşması gereken yasal bariyerler, biraz daha hafifletilebilir ve ülke ICO konusunda yeni bir merkez haline gelebilir.

Tayland’ın Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu genel sekreteri Tipsuda Thavaramara, konu hakkında şunları ifade etti:

”Sunulan ilke ve kurallar, regülasyonlarla ilgili süreçler içerisinde bir denge bulmaya ve düzenleyici ayak bağlarının azaltılması amacıyla düzeltilebilir. Ancak bu esnada risk yönetimi ve yatırımcı koruması da hesaba alınacaktır.”

”Sunulan kriterler tamamiyle yerine getirilemeyebilir, ancak bu kurumların süreci düzgün şekilde başlatabilmesi için bir başlangıç noktası oluşturacaktır.”

ICO’lar 2017 yılında yaşanan patlama ile inanılmaz bir yükselişe geçse de, yaşanan sahtekarlıklar ve vaatlerini yerine getirmeyen projeler yüzünden, ICO sektörü genel olarak inanılmaz bir güvensizlikle eş değer hale gelmişti. Bununla beraber bir çok ülke ICO projelerini yasaklamış ve zaten zor günler yaşayan sektörü iyice kötü bir duruma sürüklemişti.

Tayland’ın Finansal Regülatörü, ICO Piyasasını Rahatlatmayı Amaçlıyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Tayland’ın Finansal Regülatörü, ICO Piyasasını Rahatlatmayı Amaçlıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

1 Mart Ripple analizi: Analistler ve teknik göstergeler XRP fiyatı için ne söylüyor? Dev Bitcoin Borsası Bitfinex’in Uygulaması, Artik iOS ve Android’de Notre Dame’ın yeniden inşası için Bitcoin ile de bağış yapılabiliyor Ethereum Hala ‘Bullish’ Bir Görüntü Çizmekte! Ethereum’u Terk Eden ICO’ların Yeni Üssü Stellar Mı? 11 yıldır görülmeyen görüldü: Bitcoin’e Yuan dopingi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır