Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Tayland’ın Finansal Regülatörü, 9 Tescilsiz Token ve ICO’ya Yatırım Konusunda Uyardı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Tayland’ın Finansal Regülatörü, 9 Tescilsiz Token ve ICO’ya Yatırım Konusunda Uyardı!
Tayland’ın Finansal Regülatörü, 9 Tescilsiz Token ve ICO’ya Yatırım Konusunda Uyardı!26 Ekim tarihli Bangkok Post kaynağının haberine göre, Tayland’ın SEC’i olarak görülen Tayland Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu, finansal regülatör tarafından onaylanmamış ve tescillenmemiş dokuz adet token ve ilk dijital para arzı projesine karşı uyarılarda bulundu.

SEC ilk olarak sosyal medya üzerinde yatırım fırsatı olarak sunulan söz konusu projelere karşı soruşturma başlattı ve elde ettiği sonuç bunlardan dokuz tanesinin daha önce piyasa regülatörü tarafından onaylanmamış kripto para birimlerini satmaya çalıştığı oldu.

SEC’in açıklamasına göre söz konusu token ve ICO projeleri ne SEC’ten onay almak için bir başvuru yaptı, ne de gerekli şartları yerine getirebilecek kapasitede veya onaylı akıllı kontrat platformlarına sahip. Yani projeleri nereden tutsanız elinizde kalacak. SEC bu projelere yatırım yapan kişilerin ilgili yatırım riskleri konusunda endişelenmesi ve önlem alması gerektiğini ifade etti.

Özellikle ICO projeleri Tayland gibi ülkelerde çok fazla sahtekarlığa yol açabilmekte ve finansal regülatörler bile bunun önlemini tam olarak alamıyor. SEC daha önce de tokenlerden elde edilen ”devasa kazanç” vaatlerinde bulunan projelere karşı dikkatli olunması uyarısında bulunmuştu.

Geçtiğimiz Ağustos ayında Tayland’ın finansal regülatörü neredeyse 50 ICO projesinin kendisinden lisans almak istediğini belirtmişti. Ülkede daha önce herhangi bir düzenleme veya yasal çerçeve olmamasına rağmen, geçtiğimiz yaz aylarında getirilen yenilikler gerçekten de ülkenin yasal olarak yolunda giden işlere imza atmasına aracı oldu.

Tayland’ın Finansal Regülatörü, 9 Tescilsiz Token ve ICO’ya Yatırım Konusunda Uyardı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Tayland’ın Finansal Regülatörü, 9 Tescilsiz Token ve ICO’ya Yatırım Konusunda Uyardı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin boğaları hazırlanıyor: BTC yeni yıl zirvelerine doğru gidiyor ABD’deki Özel Kripto Para Düzenlemeleri Yakın Gelecekte Kabul Edilmeyecekler Crypto Capital Başkanı Kara Para Aklama Suçlamasıyla Tutuklandı ECB: Kripto Paralar Reel Ekonomiyi Etkilemiyorlar Litecoin’in Yaratıcısı Charlie Lee Kimdir? İşte Hayat Hikayesi Araştırma: 2018 Yılında Ethereum Tabanlı Dolandırıcılıkların Kazancı İki Katın Üstüne Çıktı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır