Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bu iki faktör Bitcoin fiyatını stabil tutuyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bu iki faktör Bitcoin fiyatını stabil tutuyor!
Bu iki faktör Bitcoin fiyatını stabil tutuyor!


Bitcoin fiyatı, neredeyse tüm altcoinlerin değer kaybettiği hafta boyunca stabil kalmayı başardı. Haziran ortalarından beri Bitcoin’in değeri, Temmuz ve Ağustos sonundaki fiyat artışını saymazsak 6,500 dolar seviresinde gezindi durdu. Gözlemlediğimiz iki faktör Bitcoin fiyatını stabil tutuyor.

iki faktör Bitcoin fiyatını stabil tutuyor!CoinMarketCap‘e göre, sektörün lideri Eylülün ilk haftasından veri 6,400 dolar seviyesi etrafında dolaşıyor. Peki fiyatları stabil kılan ne?


Geçtiğimiz aylarda, Bitcoin mevcut fiyat hareketini kırmak için bir kaç kere denemede bulundu, ancak hiç birisi toplum tarafından yeterli destek bulmadı. Kripto para toplumu, öncelikle yönetmelik ve kurumsal yatırımlar ile toplumsal kabulunun hızlanacağını düşünüyor.

Bitcoin fiyat stabilitesini sürdüren en önemli etken, BTC madencilik faliyetlerinin fiyatın daha alta dalmasına müsade etmemesi. Şu anki BTC fiyatı, madencilik faliyetlerini ucu ucuna karşılamaktadır.

2. faktör ise, kurumsal yatırımcı boyutu. Kurumsal yatırımcılar küçük adımlar ile yatrıma başladı ancak düzenlemeler henüz çıkmadığı için yetersiz seviyede. FED’in faiz atttırımı geleneksel borsalardaki düşüşe sebep oldu. Bu yüzden bir çok kurum deflasyona karşı varlıklaırnı Bitcoine geçirmiş olabilir.

Kripto paraların henüz istenilen düzeyde güvenlik önlemleri olmaması yatırımcıları korkutmaktadır. Bununla birlikte Bitcoin, toplumsal kabul noktasında tüm altcoinlerden daha ileri seviyede ve kurumsal yatırımcılar tarafından ilk dikkate alınan para birimidir.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bu iki faktör Bitcoin fiyatını stabil tutuyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Son Dakika: Hindistan Bitcoin Yasağını Sonlandırdı! Ünlü Bitcoin boğasının son fiyat öngörüsü Bitcoin 4100 dolara yükselirken Altcoinlerde son durum ne? Bitfinex Borsası Bitcoin Kâr Payı Nedeniyle Arbitraj Fırsatı Veriyor Bitcoin tahminleri tutan ünlü uzmandan çarpıcı Ripple (XRP) açıklamaları Rakuten Japonya’da Lisans Aldı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır