Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Tayland’daki SEC Dört Kripto Para Borsasına Lisans Verdi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Tayland’daki SEC Dört Kripto Para Borsasına Lisans Verdi
Tayland’daki SEC Dört Kripto Para Borsasına Lisans VerdiTayland’daki Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC), bu hafta içerisinde bir duyuru yayınlayarak ülkedeki bazı kripto para borsalarına resmi olarak onay verdiğini açıkladı.

Tayland’daki kripto para sektörü geçtiğimiz son birkaç ay içerisinde kayda değer büyüme gösterdi. Ülkedeki yetkililer, Dünya genelindeki etkisini git gide arttıran kripto paralardan ve Blockchain teknolojisinden faydalanmak için çeşitli araştırmalar yapıyorlar.

Yetkililer ayrıca kripto para düzenlemeleriyle ilgili de araştırmalar yapıyorlar. Tayland’daki SEC bundan birkaç ay önce ülkedeki kripto para şirketlerine lisans vermeye başlayacağını duyurdu ve birkaç şirket SEC’e başvuruda bulundu.

SEC, kendisine başvuran kripto para şirketlerinden çoğunu birkaç ay boyunca değerlendirdi ve bazılarının lisans aşamasını erteledi. Ancak aradan geçen bunca zaman sonra SEC’ten olumlu bir açıklama geldi. SEC, kendisine başvuruda bulunan şirketlerden dördüne lisans verdiğini duyurdu.

Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu’na toplamda 7 farklı şirket başvuruda bulunmuştu. SEC bu şirketlerden dördüne onay verdi ancak diğer şirketlerin durumunun pek iyi olduğunu söyleyemiyoruz.

Başvuruda bulunan şirketlerden iki tanesi reddedildi, geri kalan bir şirketin değerlendirilme süreci ise hala devam ediyor.

SEC’in onay verdiği şirketler arasında Bitcoin Co. Ltd., Bitkhun Online, Satang Corporation Limited ve Coins TH Company gibi isimler bulunuyor.

SEC’in reddettiği iki şirket ise Cash 2 Coin Company Limited ve South East Asia Digital Exchange Limited oldu. Bu şirketlerin reddedilme sebepleri, KYC (müşterini tanı) yasalarına uyum sağlamıyor olmaları.

Tayland’daki SEC Dört Kripto Para Borsasına Lisans Verdi isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Tayland’daki SEC Dört Kripto Para Borsasına Lisans Verdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

1 Mart Ripple analizi: Analistler ve teknik göstergeler XRP fiyatı için ne söylüyor? Dev Bitcoin Borsası Bitfinex’in Uygulaması, Artik iOS ve Android’de Notre Dame’ın yeniden inşası için Bitcoin ile de bağış yapılabiliyor Ethereum Hala ‘Bullish’ Bir Görüntü Çizmekte! Ethereum’u Terk Eden ICO’ların Yeni Üssü Stellar Mı? 11 yıldır görülmeyen görüldü: Bitcoin’e Yuan dopingi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır