Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Araştırma: Fiyata Aldanmayın, Bitcoin Ağı Gelecek Boğa Koşusuna Hazırlanıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Araştırma: Fiyata Aldanmayın, Bitcoin Ağı Gelecek Boğa Koşusuna Hazırlanıyor
Araştırma: Fiyata Aldanmayın, Bitcoin Ağı Gelecek Boğa Koşusuna Hazırlanıyor

2/2


2/2

Bu hafta, Lightning Network (LN) uygulamasının ilk kez 500 BTC başka bir deyişle 2.066.000 dolarlık kapasiteyi geçtiği ortaya çıktı. Lightning Network’teki gelişme ile lider kripto para birimi Bitcoin ağı bu hafta daha önemli bir kilometre taşını geride bırakıyor.

Lightning Network parabolik yükselişi görüyor
1ML.com isimli izleme kaynağından elde edilen istatistikler, basın zamanında yapılan ödemelerdeki rekor kapasiteyi doğruladı. Sonuç olarak erişilebilir node’lerin sayısı da yüzde 13,7 oranında ve kanalların yüzde 25’ine yakın olduğunu gösterdi.

Rakamlar Bitcoin’in, son haftalarda ve aylarda hem teknik prowess hem de popülerlikteki büyümesine katkıda bulunan Lightning Network için sürekli bir gelişme dönemine işaret ediyor. Geçen hafta, bir LN ödemesi kullanılarak “tarihteki en ucuz sanat eseri” olarak bilinen ürünün satışı yapıldı. Bu gelişme Lightning Network teknolojisinin potansiyelini ortaya koymakla kalmadı, LN’nin topluluktan hak ettiği takdiri almasını da sağladı.

Bitcoin fiyatı, yeni bir boğa koşusuna hazırlanmaya çalışıyor
Teknolojinin satışı kolaylaştırdığını belirten Blockstream CEO’su Adam Back, daha sonra mikroskobik sanat eserinin maliyetinin 1 millisatoshi yani 0,00000004143 dolar olarak tek bir kum tanesinden daha ucuz olduğunu iddia ediyor.


Lightning Network’ün başarılarının yanı sıra Bitcoin fiyatı, Bitcoin’in tarihine bakıldığında daha güçlü teknik verilerle ayakta kalmaya ve yeni bir boğa koşusuna hazırlanmaya çalışıyor. Lider kripto para birimi 4 bin dolarlık seviyenin altına indi ve yazım sırasında 3,8 bin dolar seviyesinden işlem görüyor.

Fiyat düşebilir ama Bitcoin ağı temellerini güçlendiriyor
Blok yayılımı, 2018 yılına kadar kabaca yarı yarıya inen ağ node’lerine ulaşmak için harcanan zaman gibi alanlarda başka ilerlemeler kaydedildi. Sağlam bir teknik temel, bu yılki genişletilmiş ayı piyasasını takiben Bitcoin’in nihayetinde sıfıra gideceği iddialarıyla mücadele eden taraftarlar için kilit bir argüman haline geldi.

Ticaret için Bitcoin’in alımını da içeren diğer hususlar da bu hafta kripto odaklı risk sermayesi firması Dragonfly Capital Partners’ın dikkatini çekiyor gibi görünüyor. ABD’nin kripto para birimi odaklı bir risk/girişim sermayesi şirketi (VC) olan Dragonfly Capital Partners’ın yönetici ortağı, Bitcoin’in bu yıl önemli bir dönüm noktasını geçtiğini ve neredeyse ‘sıfır’ olma ihtimalinin düşük olduğunu düşünüyor.


Ayı piyasası yerini boğa piyasasına bırakıyor
Diğer taraftan Bain Capital Ventures’ın eski bir fon yöneticisi olan Alex Pack, Bitcoin fiyatı hakkında şu yorumu yaptı:

Bitcoin belki de 2 bin dolara kadar düşebilir veya bin dolara… Ancak sıfır dolara düşmeyecek. Ve bu bir varlık için önemli bir kilometre taşı. Para tarihinde bir dönüm noktası olan Bitcoin, zamanla daha güvenilir bir değer deposu haline geldi. Bu önemli para birimini satın alan ve kullanan insanlar, sıfıra gitmeyeceğinden emin olmalılar.

Geçtiğimiz hafta Bitcoinist, 2020 Mayıs ayı için belirlenen bir sonraki blok ödülünün yarılanması yani halving olayında meydana geleceği kesin görülen bir ayı piyasasının tersine dönüştüğünü bildirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi olarak görülmemeli, kripto para yatırımlarının yüksek risk içerdiği ve piyasanın 2018 yılında yüzde 80’in üzerinde değer kaybı yaşadığı gerçekleri bir sonraki adımlarınızda göz önünde bulundurulmalıdır.

The post Araştırma: Fiyata Aldanmayın, Bitcoin Ağı Gelecek Boğa Koşusuna Hazırlanıyor appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Araştırma: Fiyata Aldanmayın, Bitcoin Ağı Gelecek Boğa Koşusuna Hazırlanıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

ABD’de Facebook’un Kripto Parası İçin Duruşma Talebi JP Morgan CEO’sundan Kripto Para Banka Açıklaması Bu Değerlendirmeye Göre BTC 9600’e Çıkacak Bitcoi’in destansı fiyat artışı Mayıs 2020 da başlayacak ve … 13 Şubat Bitcoin analizi: BTC düzeltmeye girdi, gerileme sürebilir! EOS’un Geliştiricisi Konuştu: Blockchain Sayesinde Dolar Programlanabilecek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır