Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Tayland’daki SEC, 14 Lisanssız Kripto Para İşletmesine Karşı Halkı Uyardı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Tayland’daki SEC, 14 Lisanssız Kripto Para İşletmesine Karşı Halkı Uyardı
Tayland’daki SEC, 14 Lisanssız Kripto Para İşletmesine Karşı Halkı UyardıTayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), yakın zamanda yaptığı duyuruda halkı lisansı olmayan 14 kripto para borsa internet sayfasına karşı uyardı. Regülatör söz konusu borsaların ülkede kripto para hizmeti vermeye yetkili olmadığını kesin bir dille ifade etti. Şu an için ülke içerisinde SEC tarafından geçici onaylı sadece yedi adet şirket mevcut.

Lisanssız Borsalar
Tayland SEC’i, geçtiğimiz Cuma günü işletmecileri kendisi tarafından onaylanmamış ve lisansı olmayan toplam 14 internet sayfasına karşı yatırımcıları uyardı. Komisyon bu işletmeler hakkında çok fazla şikayet aldığını ve bunların sosyal medya aracılığıyla kripto para alım satımı yaptığını ifade etti. SEC bunun yanı sıra halkı lisansı olmayan ama buna rağmen kripto para alım satımı yapan işletmelere karşı da uyardı.

Listede yer alan borsalardan birisi olan R Exchange, geçtiğimiz 18 Kasım tarihinde Bangkok havalimanındaki gişelerinin BTC, ETH, BCH, ETC, LTC, XRP ve XLM alım satımı yapmaya başladığını duyurmuştu. Kurum yaptığı duyuruda alım satımların %15 vergiye de dahil olacağını aktardı ama bunun lisansının olmaması ciddi soru işaretleri oluşturdu.

Tayland özellikle kripto para borsalarına karşı verdiği sert yasal mücadele ile öne çıkmakta. Ülke kripto para birimlerine karşı dostane bir yaklaşıma sahip olsa da, bunu lisanssız yapanlara karşı da çok sert müdahale etmekte. Bunun yanı sıra ülke blockchain konusunda da bir önemli girişimcileri çekmekte.

Asya özellikle son dönemlerde Avrupa hatta Amerika’nın da ötesine geçmekte.

Tayland’daki SEC, 14 Lisanssız Kripto Para İşletmesine Karşı Halkı Uyardı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Tayland’daki SEC, 14 Lisanssız Kripto Para İşletmesine Karşı Halkı Uyardı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Beklenen Altcoin Sezonu Bitcoin Engeline Takıldı! Libra’nın Gizliliğiyle İlgili İsviçre Merkezli Grup’tan Çarpıcı Çıkış Coinbase Dopingi Sonrası 161 Milyon Ripple (XRP) Harekete Geçti! Güney Kore’nin Başkenti Seul’dan Blockchain Tabanlı Kimlik Kartı Kripto Para Piyasasında Hareketlilik İsrail’de Kripto Para Borsasının Lehine Mahkeme Kararı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır