Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin için Aksiyon Zamanı Yaklaşıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin için Aksiyon Zamanı Yaklaşıyor
Bitcoin için Aksiyon Zamanı Yaklaşıyor

2/2


2/2

Eylül ayından bu yana düz bir çizgide işlem gören Bitcoin, trendi tersine çevirmeye hazırlanıyor. Teknik veriler de Bitcoin için aksiyon zamanı yakın yorumunu destekliyor. Şu andaki BTC fiyatı satın almak için müthiş bir fırsat olabilir.

Kasımın 15’inden Sonra Dananın Kuyruğu KopabilirAşağıdaki grafiği incelediğimizde rallinin başlangıç zamanı, kasım ayının ortasından sonra başlaması muhtemel olan çıkış trendi ile birlikte olacak. Rallinin 2018’in sonuna kadar sürmesi beklenirken, BTC’nin fiyatında 2019’un ilk iki ayında küçük bir düzeltme göreceğiz. BTC fiyatının eğri kavise (sarı renkli) dokunması ile birlikte yeni ve güçlü bir döngünün daha başlamasına şahit olabiliriz.


Biriken bu kadar enerjiden sonra bir patlamanın gerçekleşmesi gayet doğal. Bu yüzden bir sonraki döngü, Bitcoin’in (BTC) tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasını sağlayabilir. Pek çok analist ve spekülatör bu ATH (all time high=tüm zamanların en yüksek seviyesi) yorumuna katılmayabilir ancak bir boğa koşusunun olacağı konusunda kesinlikle bir şüpheleri yok.

Bitcoin (BTC) aynı yörüngeyi takip ederse 2019’un ortalarına doğru 30.000 dolarlık bir fiyatı yakalaması içten bile değil. Ben şahsen bu rakamın en yüksek seviye olacağı konusunda şüpheliyim. Çünkü BTC fiyatı 2019’da en az 50.000 $ ‘a kadar ulaşacaktır. Zaten çoğu Bitcoin (BTC) boğası, 2019 döngüsünde Bitcoin’in (BTC) ATH olarak minimum 30.000 dolara çıkacağını öngörüyor.


Yukarıdaki BTC / USD tablosuna bakarsak bir sonraki döngüye girmeden önce BTC fiyatının düzleştiğini görebiliriz. Bununla birlikte fiyat, bir zeminin oluşumunu gösteren tek metrik olmaz. Hacme baktığımız zaman da benzer bir düzleşmeyi görüyoruz.

Hacim Azalmış Olsa da Bitcoin için Aksiyon Zamanı YakınŞu anda çoğu borsa ve kripto paradaki hacim önemli ölçüde azaldı. Sıradaki ralliden önce portföyünüzdeki altcoinlerden yüklü miktarda satın almak istediğiniz taktirde, hacim düşük olduğu için büyük olasılıkla uzun bir süre beklemek zorunda kalacaksınız. Zaten yatırımcılar fonlarını cüzdanlarına taşımaya, trader’lar da işlemlerine ara vermeye başladılar. Çünkü düz bir hatta seyreden fiyat kar oranını düşürecektir.

Bitcoin fiyatı, sadece kritik direnç seviyesinin üstüne çıkacağına ve yeni bir döngüye başlamayacağına dair bir sinyal verebilir. Kişisel görüşüm önümüzdeki haftalarda BTC fiyatı taş çatlasa 10.000 $ olabilir. Hatta Şubat 2019’dan önce 10.000 $ ‘ın üzerine çıkacağını düşünmüyorum. Bu öngörümün nedeni, piyasadaki boğa sayısının ayılara nazaran fazla olmasına rağmen BTC fiyatını 20.000 $’a çıkaracak kadar yeterli olmayışıdır. Ancak asıl bomba, üstte de belirttiğim gibi, marttan sonra patlayabilir.

Ancak Bitfinex ve Bitmex borsalarında short işlemleri kapatan hiç de azımsanmayacak sayıda ayı piyasası taraftarı var. Bu demektir ki Bitcoin için aksiyon zamanı yaklaşıyor. Önümüzdeki haftalar birçok önemli gelişmeye, her şeyden önce müthiş bir ralliye gebe olabilir.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin için Aksiyon Zamanı Yaklaşıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin fiyatı 2018 düşüş trendinde sıkıştı Justin Sun, Usta Yatırımcıyla Yemek Yiyecek Hong Kong’daki ‘Borsa Uzmanı’ndan Yatırımcılara Darbe: Kayıp 6.9 Milyon HKD Çin’in E-Ticaret Devi Alibaba, Blockchain Bulut Hizmetini Uluslararası Piyasalara Sunacak Sia Blockchain Ağı, Planladığı Hard Fork’unu Tamamladı G20 Zirvesinde Kripto Paralar Konuşulacak mı?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır