Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Tayland Gelir İdaresi Departmanı Vergi Kaçakçılığına Karşı Blockchain Kullanacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Tayland Gelir İdaresi Departmanı Vergi Kaçakçılığına Karşı Blockchain Kullanacak
Tayland Gelir İdaresi Departmanı Vergi Kaçakçılığına Karşı Blockchain KullanacakTayland Gelir İdaresi departmanı vergi kaçakçılığının önüne geçmek için yapay zeka ve blockchain teknolojisinden faydalanmayı planlıyor.

Bangkok post kaynağının aktardığı habere göre, departmanın genel müdürü Ekniti Nitithanprapas yeni yaptığı açıklamalarda blockchain teknolojisinin yapay zeka ile birleşimi ile vergilerin doğru bir şekilde ödenip ödenmediği ve geri ödeme sürecinin hızlandırılması için kullanılacağını vurguladı. Nitithanprapas’ın aktardıklarına göre kurum vergilerden nasıl kaçıldığını anlamak ve yetkililerin böyle olayları takip edebilmesi için şeffaflık oluşacağını ifade etti.

Tayland Blockchain Konusunda Oldukça Dostane Yaklaşıyor
Tayland özellikle blockchain konusunda dünyanın en dostane regülasyonlara sahip ülkelerinden birisi olarak öne çıkmakta. Ülke özellikle kripto para birimleri ve blockchain konusunda bunların ülkeye sağlayacağı faydalar bakımından oldukça fazla girişim gerçekleştirdi. Tayland geçtiğimiz Temmuz ayında kripto para piyasasının en tartışmalı yönlerinden birisi olan ICO’lar hakkında da bir regülasyon çerçevesi oluşturmuştu. Hükümet bunun yanı sıra Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ethereum Classic, Litecoin, Ripple ve Stellar.

Ülkenin finansal regülatörü Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Tayland vatandaşlarını kendi kurallarına uymayan ICO ve diğer kripto para firmaları hakkında sıkça uyarmakta.

Hükümet de blockchain teknolojisinin ülke içerisinde kullanımını arttırmaya çabalıyor. Tayland merkez bankası daha önce yaptığı duyuruda kendi Merkez Bankası Destekli Kripto Para Birimini oluşturmak için blockchain teknolojisinden faydalanabileceğini vurgulamıştı. Daha sonra konu hakkında herhangi bir devam açıklaması yapılmasa da, bu bile tek başına olumlu bir gelişme olarak görülmekte.

Tayland Gelir İdaresi Departmanı Vergi Kaçakçılığına Karşı Blockchain Kullanacak isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Tayland Gelir İdaresi Departmanı Vergi Kaçakçılığına Karşı Blockchain Kullanacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Neden 11.700 Dolara Düştü? Bitcoin ve kripto madenciliği (mining) rig’i nedir ve nasıl kurulur? Ekim’den beri ilk kez: Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi tırmandı Bitcoin fiyatı neden bu kadar düştü? İşte detaylı analizi Novogratz’tan Bitcoin fiyatında konsolidasyon tahmini Ripple fiyatı aşağı yönlü ivme kazanıyor 

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır