Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Blockchain’in, İslami Finans Konusundaki Rolü Her Geçen Gün Artıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Blockchain’in, İslami Finans Konusundaki Rolü Her Geçen Gün Artıyor
Blockchain’in, İslami Finans Konusundaki Rolü Her Geçen Gün Artıyorİslami finans ve blockchain arasındaki bağlantı, bundan önceki senelerde çok fazla göze çarpmıyordu. Ancak görünüşe göre yakın zamanda iki endüstride çok fazla yan yana ve bir araya gelmeye başladı. Bunun yanı sıra iki alanın birbirine sağlayabileceği faydalar da, kesinlikle araştırmaya değer.

İslami Finansman Alanında Blockchain’in Rolü
Bugüne kadar blockchain’in İslami finansman alanındaki rolü kısıtlıydı ve bunun en temel sebeplerinden birisi, teknoloji konusunda cevaplanmamış bir sürü soru olması olarak ifade edilebilir. Özellikle yeni bir ürünün veya teknolojinin, İslam’a göre helal veya haram olması konusu, bir çok Müslümanın kafasını kurcalayan temel unsurlardan birisi.

Buna rağmen İslami finansmanın önde gelen ülkeleri, dünya açısından göz ardı edilemeyecek bir değere sahip. Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri gibi bölgelerin ABD ile olan bağı da düşünülünce, blockchain gibi bir teknolojinin sağladığı avantajlar kesinlikle yabana atılmayacak cinsten.

Özellikle Dubai, son günlerde bu konuda ciddi bir gelişme gösteriyor. Bölge geçtiğimiz 4 Kasım tarihinde gümrük çalışanlarına özel bir blockchain çalıştayı düzenlemiş, bundan önce 31 Ekim tarihinde ise Ripple’ın Dubai ofisi açacağı haberleri gelmişti. Ripple‘ın bu piyasaya girme nedenlerinden öne çıkanlar ise, rakibi Stellar‘ın ilk şeriat onaylı kripto para birimi olması, NEM Vakfı‘nın Dubai hükümeti ile ortaklık imzalaması olarak sıralanabilir.

Görünüşe göre Dubai’nin başlattığı blockchain furyası, çok yakında bütün İslami finansman kökenli ülkeleri sarabilir.

Blockchain’in, İslami Finans Konusundaki Rolü Her Geçen Gün Artıyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Blockchain’in, İslami Finans Konusundaki Rolü Her Geçen Gün Artıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Fransa’daki Bu Yeni Yasa Kripto Para Yatırımının Önünü Açıyor Güney Kore ICO Yasağını Kasım Ayında Kaldırabilir – Kripto Para Piyasası Yükselişe Geçecek Mi? Circle CEO’sundan yeni Bitcoin öngörüsü geldi Çin, Bitcoin ve Blockchain eleştirisini yasaklıyor Bitcoin Borsası Poloniex Bazı Ülke Vatandaşlarına Kapılarını Kapattı! Blockchain Şirketinden Dev Yatırım

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır