Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Tanzanya’da Bakan Yardımcısı: Akademisyenleri Blockchain’i Araştırmaya Davet Ediyorum

Ana Sayfa » GÜNCEL » Tanzanya’da Bakan Yardımcısı: Akademisyenleri Blockchain’i Araştırmaya Davet Ediyorum
Tanzanya’da Bakan Yardımcısı: Akademisyenleri Blockchain’i Araştırmaya Davet EdiyorumTanzanya Hükümeti, Blockchain sektörüyle ilgili bazı düzenlemeler hazırlamayı planlıyor. Hükümet, bu alanda çalışmalar yürütülmesi için çeşitli akademisyenleri ve araştırmacıları açık bir şekilde göreve çağırdı.

Tanzanya’da Düzenleme Çağrısı

Tanzanya’da İş, Ulaşım ve Komünikasyon Bakanlığı’nın bakan yardımcısı olan Dr. Jim Yonazi, Dar Es Salaam’da gerçekleşen bir konferansta kürsüye çıktı ve Blockchain teknolojisiyle ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

Sektörde önemli bir rol oynayan isimlere hitap eden Bakan Yardımcısı, Blockchain teknolojisiyle ilgili bazı düzenlemelerin hazırlanacağını söyledi. Dr. Yonazi ayrıca Blockchain teknolojisinin tam olarak hangi alanlarda kullanılabileceğinin de araştırılmasını istiyor. Kendisinin konuşma sırasında yaptığı açıklamalardan bir kesit şu şekilde:

“Her ne kadar biz hükümet olarak bir Blockchain komitesi oluşturabilecek olsak da uzmanları ve üniversiteleri de bu teknolojinin kullanım alanlarını anlamak için çeşitli araştırmalar yapmaya davet ediyorum.”

Tanzanya Merkez Bankası, geçtiğimiz yılın sonlarından beri Blockchain ve kripto para sektörlerini yakından araştırıyor ve bu sektörlerden faydalanıp faydalanamayacağını öğrenmek istiyor. Aslında bu yaklaşımın Tanzanya genelinde hüküm sürdüğünü söyleyebiliriz. Tanzanya hükümetinin şu anki öncelikli amacı, bu sektörleri ülke için yararlı bir hale getirmek.

Tanzanya’daki kripto para sektörünün diğer ülkelere kıyasla pek gelişmiş olduğunu söylemek mümkün değil. Ancak ülkede bu alanda bazı çalışmalar yürütülmeye başlandı bile. Bundan bir süre önce Tanzanya’yı kapsayan bir yardım projesinde Blockchain teknolojisinden faydalanılmıştı ve bu da Tanzanyalı yetkililerin Blockchain ile tanışmalarına vesile olmuştu.

Tanzanya’da Bakan Yardımcısı: Akademisyenleri Blockchain’i Araştırmaya Davet Ediyorum isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Tanzanya’da Bakan Yardımcısı: Akademisyenleri Blockchain’i Araştırmaya Davet Ediyorum - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kuzey Kore’deki Hackerların Yeni Hedefi Bireysel Kripto Para Yatırımcıları Kripto Para Hırsızlarının Kullandığı Bu Yazılımı Tespit Etmek Çok Zor Dikkat: Dolandırıcılar Ethereum Hard Fork’unu Kullanarak, Özel Anahtarların Peşinde SEC, Bitwise Bitcoin ETF kararını tekrar erteledi Bitcoin İçin 10 Uzmandan 10 ‘Ünlü’ Fiyat Tahmini Yahoo Destekli Kripto Para Borsası Marj Ticaretine Başladı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır