Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İzlanda’daki Şirketler Kripto Para Madenciliğini Bırakıp Blockchain’e Odaklanıyorlar

Ana Sayfa » GÜNCEL » İzlanda’daki Şirketler Kripto Para Madenciliğini Bırakıp Blockchain’e Odaklanıyorlar
İzlanda’daki Şirketler Kripto Para Madenciliğini Bırakıp Blockchain’e Odaklanıyorlarİzlanda’daki kripto para ve Blockchain sektörlerinde görev alan isimlere göre ülkedeki şirketler zaman içerisinde kripto para madenciliğinden vazgeçerek odaklarını “tamamen Blockchain’e” çevirecekler.

Reykjavik merkezli Borealis Data Center’ın başkanı Halldor Jorgensson, Red Herring’e bir röportaj vererek ülkedeki kripto para sektörünün durumu hakkında konuştu. Jorgensson verdiği demeçlerde yerel kripto para ve Blockchain tesislerinin “tamamen Blockchain üstünde çalışmaya” başladıklarını belirtti.

Bitcoin geçtiğimiz yılın sonlarında 20 bin dolar seviyesini gördüğünde İzlanda’daki madencilik sektörü epey etkilenmişti. Bitcoin’in artışıyla birlikte pek çok kişi İzlanda’da Bitcoin madenciliği yapmaya başladı ancak Jorgensson’a göre artık durum böyle değil. Hatta Jorgensson, BTC madenciliğinde ciddi bir düşüş gördüğünü belirtti.

Jorgensson’a göre Bitcoin’in artışıyla başlayan madencilik akımı, İzlanda’daki yerel sektörün büyümesine ciddi ölçüde katkı sağladı. Bu akımla birlikte büyüyen enerji ve veri sektörleri, artık tamamen Blockchain teknolojisine odaklanmayı ve bu teknolojiyle ilgili yeni gelişmelere imza atmayı hedefliyorlar.

İzlanda soğuk iklimiyle, yenilenebilir enerji kaynaklarıyla pek çok kripto para madencisinin ilgisini çekti. İzlanda şu anda dünyanın en büyük beş madencilik çiftliğinden birine ev sahipliği yapıyor: Genesis Mining. Hatta İzlanda’da en çok elektrik tüketimi yapan şirket Genesis Mining.

Yerel enerji tedarikçilerinden HS Orka’nın iş geliştirme müdürü Johann Snorri Sigurbersson, bundan birkaç ay önce bazı açıklamalar yaparak İzlanda’daki kripto para madenciliğinin bu yıl hacim bazında iki kat büyüme yaşayacağını tahmin etmişti.

İzlanda’daki Şirketler Kripto Para Madenciliğini Bırakıp Blockchain’e Odaklanıyorlar isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İzlanda’daki Şirketler Kripto Para Madenciliğini Bırakıp Blockchain’e Odaklanıyorlar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

18 Ekim 2019 Günlük Kripto Para Analizi Avrupa’da Kripto Paraların Geleceği Asya’ya Göre İyileşebilir Belçika 21 İnternet Sitesini Kara Listeye Aldı! Değişim rüzgarlarını hissedebiliyor musunuz? Ohio’lular vergilerini Bitcoin ile ödeyebilecek! ABD’li 2 Senatör Yasa Taslağı Hazırladı Ethereum 20% oranında düştü

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır