Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Takı Devi, Elmasları Takip Etmek İçin Blockchain Kullanacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Takı Devi, Elmasları Takip Etmek İçin Blockchain Kullanacak
Takı Devi, Elmasları Takip Etmek İçin Blockchain Kullanacak

© Reuters.  © Reuters.

Hong Kong merkezli lüks takı satıcısı Chow Tai Fook Jewellery Group, ürünlerini takip edebilmek için Blockchain teknolojisinden faydalanmayı düşünüyor.

Yerel basında çıkan haberlere göre, Everledger isimli blockchain girişimi tarafından oluşturulan ve IBM (NYSE:IBM) Blockchain Platform’u tarafından da güvence altınan bir sistemi kullanarak bir uygulama vasıtası ile ürünlerin durumunu takip etmek isteyen kurum, bunun için elbette ki Blockchain’den faydalanacak.

Pırlanta ve elmasların seri numaları ile kolay bir şekilde takip edilebileceği ve gönderim tarihlerinin ve fiyatlarının görülebileceği bir sistemi geçtiğimiz aylarda aktive eden firma, Blockchain’den bu noktada yardım almayı istiyor.

Konuyla ilgili konuşan firmanın grup yönetim direktörü Kent Wong, Blockchain teknolojisinin kendilerine yardımcı olacağını düşündüğünü belirterek şunları söyledi:

”Müşteriler için en önemlisi ürünlerimizin tüm döngüsünü tek tıkta görebilmek ve buna hakim olmak. Bu durum hem müşterilerimizin ürünlerini daha iyi yönetebilmesini sağlıyor hem de ürünleri ile ilgili olarak uzun vadede çok daha fazla şey bilme şansına sahip oluyorlar. Ondan ötürü böyle bir sisteme geçmek oldukça mantıklı.”

Sadece Hong Kong merkezli bu firma değil, son dönemde bu sektördeki birçok dev, Blockchain teknolojisinden faydalanıyor. Örneğin son olarak dünya çapında dev bir firma olan De Beers, Mayıs ayında Blockchain platformu Tracr aracılığı ile ürünlerinin takibini sağlamaya başladığını duyurmuştu.

Pırlanta ve takı sektörünün dinamikleri göz önüne alındığında gelecek dönemde daha fazla firmanın da bu teknolojiden faydalanması bekleniyor.

Takı Devi, Elmasları Takip Etmek İçin Blockchain Kullanacak isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Takı Devi, Elmasları Takip Etmek İçin Blockchain Kullanacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitfinex ve Tether’i Sık Şekilde Eleştiren Bitfinexed Hesabı, Neden Bitfinex’in Bankalar ile Çalışamayacağını Anlattı Bitcoin Fiyatı Bu Grafiğe Göre 730 Dolara Dek Gerileyebilir SEC, bir Ethereum token satışına onay vererek ilke imza attı Bitcoin o seviyenin de üzerine çıktı… Yükseliş sürüyor Mike Novogratz: Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin Alacak! Popüler analiste göre, Bitcoin’in 20 bin dolara ulaşma şansı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır