Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Düşüş Yaşayan Kripto Para Birimi Fiyatları, Blockchain Gelişimini Engellemiyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Düşüş Yaşayan Kripto Para Birimi Fiyatları, Blockchain Gelişimini Engellemiyor
Düşüş Yaşayan Kripto Para Birimi Fiyatları, Blockchain Gelişimini EngellemiyorKripto para birimleri 2018 yılında yaşanan düşüş ile beraber sadece kendi sektörlerini değil, aynı zamanda bunların altında yatan blockchain teknolojisinin sektörünü de etkisi altına aldı. Lider kripto para birimi Bitcoin ile başlayan düşüş, bir çok alt koini hatta ICO projelerini bile sert bir düşüşe zorladı ve 2017 yılında piyasaya çıkan ICO projelerinin neredeyse yarısı değerlerinin çoğunu kaybetti.

2018 yılının ilk yarısında da neredeyse her ayda 1.000’e yakın ICO projesi düzenlenirken, bunların sadece %5’i 1 milyon dolardan daha fazla fon toplayabildi ki bunların arasındaki EOS 4 milyar dolarla rekora imza attı.

Geçtiğimiz sene ICO’lar gibi popüler olan başka bir trend ise, halka açık blockchain ağları oldu. Ancak ICO’larda olduğu gibi düşüş yaşayan piyasa blockchain girişimlerini engelleme konusunda pek başarılı olamadı ve blockchain tabanlı projeler piyasa şartlarına rağmen yükselişini sürdürdü. Microsoft (NASDAQ:MSFT), dünyaca ünlü lojistik devi Maersk, IBM (NYSE:IBM), Walmart (NYSE:WMT) hatta Türk bir çok kurum da blockchain tabanlı yeni projelerle 2018 yılında gündeme gelmeyi başardı.

Özellikle iş sektöründe blockchain ile ilgili elemen arayışlarında yaşanan artış, bir çok üst düzey mühendisin ve yazılımcının uzun süreler boyunca çalıştıkları firmaları terk edip, blockchain tabanlı startup firmalarına geçmesine neden oldu. Blockchain’in şimdiden en çok kullanıldığı alanlardan birisi haline gelen tedarik zinciri takibi ve bankacılık, şimdiden binlerce yeni çalışanı işe aldı ve görünüşe göre 2019 yılı bu konuda çok daha parlak olacak.

Bahçeşehir ve Kadir Has gibi Türk üniversitelerinde de blockchain tabanlı eğitimlerin ve girişimlerin başlatılması, söz konusu teknolojinin küresel ölçekte ne denli hızlı büyüdüğünün de göstergesi olarak ileri sürülebilir.

Düşüş Yaşayan Kripto Para Birimi Fiyatları, Blockchain Gelişimini Engellemiyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Düşüş Yaşayan Kripto Para Birimi Fiyatları, Blockchain Gelişimini Engellemiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin BTC Ayı Piyasası 18 Ay daha Sürebilir! Bitcoin-itibari para hacminde büyük düşüş! Satoshi Nakamoto ortaya çıkıyor: 980.000 Bitcoin hareket edebilir Bitcoin Kâhini, BTC yatırımcılarını düzeltme konusunda uyarıyor Bitcoin’e ilaveten Haziran ayında umut vadeden 5 kripto para Toplam Ethereum miktarının yüzde 30’u 376 balinaya ait!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır