Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Suudi Arabistan’dan Kripto Para Açıklaması; “Yasadışı”

Ana Sayfa » GÜNCEL » Suudi Arabistan’dan Kripto Para Açıklaması; “Yasadışı”
Suudi Arabistan’dan Kripto Para Açıklaması; “Yasadışı”

© Reuters.  Suudi Arabistan’dan Kripto Para Açıklaması; “Yasadışı”© Reuters. Suudi Arabistan’dan Kripto Para Açıklaması; “Yasadışı”

Çeşitli hükümet bakanlıklarından ve Suudi Arabistan merkez bankasından oluşan bir komite, ülkede “izinsiz” kripto para ticaretinin yasadışı olduğunu söyledi.

Pazar günü, Suudi Arabistan Parasal İdaresi tarafından yayımlanan bir açıklamada, bir hükümet komitesi kripto para ticaretine karşı olduğunu açıkladı. İddia edilen sebepler, “Devletin gözetimi altında olmadıkları için olumsuz sonuçları ve tüccarlar üzerindeki yüksek riskler” olduğu bildirildi.

Büyük bir kararname ile kurulan komite, “döviz piyasasında izinsiz menkul kıymet faaliyetlerine özel olarak bakmak ile görevli” olarak tasarlandı. Suudi Arabistan’ın Sermaye Piyasası Kurumu (CMA), İçişleri, Medya, Ticaret ve Yatırım bakanlıkları ile Suudi Arabistan Parasal İdaresi‘ni içermektedir. Açıkçası, en yüksek kararname, komite tarafından, forex ve kripto-para birimi işlemlerine ilişkin herhangi bir ticaret veya yatırımı bildirerek ilgili makamları bilgilendirmeye ve pazarlama faaliyetlerini yatırımcılardan uzak tutma görevini üstlenmiştir.

Komite yaptığı bir açıklamada şunları söyledi:

“Komite, Bitcoin dahil tüm sanal paraların krallıkta yasadışı olduğunu bildirdi ve bu tür uygulamalar için tarafları veya bireyleri güvence altına aldı. “

Kripto para ticareti için henüz herhangi bir ceza veya para cezası verilmezken, komite “yasadışı” faaliyet olarak kabul edilen ticarete karşı tüm vatandaşları uyardı.

Yayınlandığı sırada, BitOasis – Orta Doğu ve Kuzey Afrika’nın ilk Bitcoin Borsası – yaklaşık iki yıl önce ilk lansmanı sonrasında Suudi Arabistan’ı desteklediği ülkeler arasında listelemeye devam ediyor. Borsa operatörü, Mayıs ayında bankacılık partneriyle bir “sorun” gerekçe göstererek fiat çekimlerini askıya almıştı. Borsa o günden bu yana değişti ve bugün uluslararası fiat para birimi çekim işlemlerinin yeniden başladığını duyurdu.

İlginç bir şekilde, Suudi Arabistan Parasal İdaresi, Birleşik Arap Emirlikleri’nin merkez bankası ile blok zinciriyle desteklenen sınır ötesi işlemler için kendi özel kripto parası üzerinde çalışıyor. Suudi Arabistan’ın merkez bankası, aynı zamanda XRP’yi kullanmayan Ripple’in xCurrent adlı blockchain yazılımını kullanarak anlık ödemeler için kurumsal bir zincirleme ağı olan RippleNet‘te bölgesel bankaları da taklit ediyor.

Suudi Arabistan’dan Kripto Para Açıklaması; “Yasadışı” isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Suudi Arabistan’dan Kripto Para Açıklaması; “Yasadışı” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Geleneksel Piyasalardan Kripto Paraya %1 Fon Aksa BTC Fiyatı Kaç Dolar Olur? Roger: Kendimizi Savunmak İçin Milyonlarca Dolar Harcayacağız! Ethereum Vakfı’nın zirvede 70,000 ETH sattığı ortaya çıktı Güney Kore’nin Dev Şirketi Yerel Kripto Para Geliştiriyor Ethereum Vakfı’ndan topluluğu sarsan tutuklamaya ilişkin açıklama Küresel piyasaların ateşi, Bitcoin’i ve Bitcoin’de yükselişe oynayanları vurdu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır