Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Stellar (XLM) Platformunu Kullanan Stablecoin TokenX Piyasaya Sunuldu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Stellar (XLM) Platformunu Kullanan Stablecoin TokenX Piyasaya Sunuldu
Stellar (XLM) Platformunu Kullanan Stablecoin TokenX Piyasaya Sunuldu

© Reuters.  © Reuters.

Stellar (XLM) platformunu kullanan Stablecoin TokenX, Tether’in yerini alabilecek mi? Kararlı paralar, kripto para dünyasındaki yeni gözde paralar haline geldi.

Stellar (XLM) Platformunu Kullanan Stablecoin TokenX Tether’in Tahtına Göz DiktiTether‘in, ödeme gücü ve şeffaf olmayan bağlantıları ile sorunlar yaşamasından sonra, diğer şirketler, gerçekten istikrarlı olacak bir kripto para ile bu boşluğu doldurma fırsatını gördüler.

Şimdi TokenX isimli yeni bir kararlı kripto paramız (stablecoin) oldu. TokenX, Stellar blokzinciri üzerinde girişimci Steve Kirsch öncülüğündeki San Fransisco merkezli şirket tarafından piyasaya sürüldü. Steve Kirsch, daha önce Mouse Systems, Frame Technology Corp., Infoseek, Propel, Abaca, OneID ve Token isimli şirketleri de kurmuş bir girişimci.

TokenX’i özel yapan nedir?Kendi web sitelerine göre, TokenX doğrulanmış kullanıcılar için düzenlenmiş ve 25 milyon $’a kadar sigortalanmış Stablecoin olarak tanımlanıyor. Stellar ağında 30’dan fazla para birimini destekleyecektir. Stellar ağına daha sonra Ethereum desteği de eklenecek.

Fiyat para birimleri, partnerimiz Alliance Trust tarafından emanette tutulur. Aylık bağımsız denetim raporları emanetteki varlıkların TokenX Stablecoin’ler ile eşleştiğini doğrulayacaktır.

Fiat ve TokenX Stablecoin arasındaki tüm işlemler incelenir. Sadece Müşterinizi Tanıma (KYC) sürecini geçmiş olan bireyler veya şirketler tarafından gerçekleştirilebilir. Emanette ABD doları tutan taraflar, 25 milyon USD’ye kadar FDIC sigortalıdır.

TokenX’i sadece tam olarak doğrulanmış kişi ve kuruluşlar satın alabileceklerdir. Yeni müşterilerin katılımı, GUI, iOS ve Android uygulamalarıyla daha da kolaylaştırıldı.

TokenX nasıl satın alınır?AML ve KYC sürecini geçtikten sonra, fiat paranızı token şirketinin ortağı olan Alliance Trust’a gönderirsiniz. Daha sonra size talimatınıza uygun olarak TokenX’i Stellar veya Ethereum adresinize transfer ederler.

Token şirketinin büyük vizyonu, bir e-posta veya kısa mesaj ile dünya çapında para göndermeyi kolaylaştırmaktır.

Bu yolculuğun ilk adımı, geliştiricileri ve bankaları birbirine bağlayan açık bir bankacılık platformu olan TokenOS’u sağlamaktı. Token PSD2, Token Connect ve Token BankPay’deki TokenOS tabanlı tekliflerimiz hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bu yolculuğun ikinci adımı, TokenX Stablecoin olarak kripto parayı sunmaktır. Stablecoin, ödemelerin çok düşük bir maliyetle anında yapılmasına olanak tanır. Ayrıca diğer ödeme seçeneklerinden daha güvenlidir.

TokenX, StellarX borsası üzerinde işlem görecek ve şimdiden StellarX‘te mevcut. Stellar tabanlı kripto para alım ücretleri 50 $ ile sınırlandırıldı. Bu da onu Stellar ağına hızlı, güvenli ve ucuz şekilde yüklü miktarda para yüklemek isteyen yatırımcılar için ideal bir araç haline getirir.

Diğer Stellar (XLM) haberleri için tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Stellar (XLM) Platformunu Kullanan Stablecoin TokenX Piyasaya Sunuldu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Fiyatı Neden Beş Ay İçinde İlk Defa 5.000 Doların Üzerinde İşlem Gördü? Hindistan’ın En Büyük E-ticaret Devi, Blockchain Tabanlı Lojistik Firması İle Ortaklık İmzaladı Türkiye’nin Öncü Bitcoin Borsası BtcTurk’ten Yeni İş Birliği Aman Dikkat: Bitconnect 2.0 Versiyonu İle Geri Dönüyor! Bu Etken Bitcoin’in Macro Güç Olmasını Sağlıyor Araştırma: Borsaların Sadece Yüzde 14’ü Regüle

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır