Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Önde Gelen Siber Güvenlik Firması, Lider Kripto Para Borsalarının Güvenliğini Derecelendirdi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Önde Gelen Siber Güvenlik Firması, Lider Kripto Para Borsalarının Güvenliğini Derecelendirdi
Önde Gelen Siber Güvenlik Firması, Lider Kripto Para Borsalarının Güvenliğini Derecelendirdi6 Kasım tarihli Next Web kaynağının haberine göre, önde gelen siber güvenlik firmalarından Group-IB, lider kripto para borsalarından bir çoğunun güvenlik önlemlerini inceledi ve bunları derecelendirdi.

Moskova menşeli firmanın, kripto para birimleri sigorta platformu CryptoIns ile yaptığı ortak çalışmaya göre, Kraken en güvenli kripto para borsası konumunda. Günlük trading  hacmine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para borsası OKEx’in yanı sıra Huobi Pro ve CoinCheck borsaları ise en riskli platformlar arasında yer alıyor.

Next Web’in aktardığına göre Group-IB yeni araştırmasını temel olarak büyük kripto para borsalarının olası bir hacklenme durumuna karşı sahip oldukları sigorta primlerine göre hesapladığı yeni bir değerlendirme ölçütü ile gerçekleştirdi.

İsviçre menşeli sigorta firması APSIS S tarafından desteklenen CryptoIns, şimdiden onlarca köklü kripto para borsasına sigorta yapmaya başladı. Yeni sigorta poliçesi ”borsa yazılımına karşı gerçekleşen siber saldırılar, hırsızlıklar, dolandırıcılıklar ve kripto para personeli tarafından yapılan yasa dışı eylemlere karşı” sigorta ve güvence sunuyor.

Group-IB araştırmasında bu faktörün yanı sıra teknik güvenlik seviyeleri, temel depolamanın güvenilirliği, şifreler ve müşterilerin kişisel verileri gibi unsurlar da göz önüne alındı. Bunun yanı sıra kripto para borsalarının olmazsa olmazı KYC ve AML prosedürleri de değerlendirmeye dahil.

Kripto para borsaları daha bir yıl öncesine kadar kendilerine sigorta yapacak bir şirket bulamazken, şimdi bunu yapacak onlarca firmanın bulunması bile sektörün ne denli geliştiğinin kanıtı.

Önde Gelen Siber Güvenlik Firması, Lider Kripto Para Borsalarının Güvenliğini Derecelendirdi isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Önde Gelen Siber Güvenlik Firması, Lider Kripto Para Borsalarının Güvenliğini Derecelendirdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

118 Milyon Dolarlık Yatırım Alan Hedera Hashgraph, Ana Ağın Test Aşamasına Geçiş Yaptı ABD’deki Yerel Topluluklar Kripto Para Madenciliğinden Hoşnut Değiller Avrupa Merkez Bankası Yetkilisinden İlginç Bitcoin ve Kripto Para Yorumu Bitcoin Uzmanı Max Keizer’a Göre, Libra Coin’in Bitcoin ile Rekabet Etmesi Mümkün Değil Tom Lee’den Bitcoin Hakkında Değerlendirmeler XRP İkinci Çeyrek Raporu Açıklandı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır