Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Son Fırsat mı? Bitcoin (BTC) Volatilite Azlığı Nasıl Yorumlanmalı?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Son Fırsat mı? Bitcoin (BTC) Volatilite Azlığı Nasıl Yorumlanmalı?
Son Fırsat mı? Bitcoin (BTC) Volatilite Azlığı Nasıl Yorumlanmalı?


Bitcoin (BTC) volatilite azlığı son dönemde haber başlıklarından bir türlü düşmüyor. Kripto para piyasasının lideri son dönemde sessiz bir süreçten geçiyor.

Bitcoin (BTC) Volatilite Azlığı Nasıl Yorumlanmalı?

Bitcoin’in (BTC) yüksek volatilitesi sert fiyat dalgalanmalarına nedeniyle bugüne kadar kimileri için kazanç fırsatı olurken kimileri için de büyük kayıplara neden oldu. Fakat şu anda bir değişimden geçiyoruz.

Geçtiğimiz 30 gün içerisinde Bitcoin sadece birgün %5 fiyat dalgalanması yaşadı. Birkaç ay önce bu fiyat dalgalanmasının ay içerisinde dokuz kez olduğunu düşünürsek bu sayı oldukça düşük.

Bitcoin dibi mi görecek?Bitcoin (BTC) volatilite azlığı Bitcoin’in dibe vuracağının sinyalini olabilir. Bloomberg analisti Mike McGLone Bitcoin volatilite azlığını spekülatörlerin piyasadan çekildiğinin ve dibe vurma sürecinin bir işareti olarak görüyor.

Londra’da bulunan Atlantic House Fon Yönetim şirketinden Charlie Morris de bu fikre katılıyor ve ekliyor:

Son on aydır süren ayı piyasasının yorulduğunu düşünüyorum ve önümüzdeki büyük hareketin boğa eğiliminde olacağına inanıyorum.

Fundstrat’tan Tom Lee de 6000 dolar seviyesinin Bitcoin için çok önemli olduğunu ve bu seviyenin henüz kırılmadığını belirtti.


Kripto para piyasasına katalizörler geliyor Katalizörler kripto piyasasına giriyor.Öte yandan Tom Lee kripto para piyasasında boğa koşusunu başlatacak katalizörlerin piyasaya gireceği konusunda ısrarcı. Örnek olarak düzenlenmiş bir ekosistem olarak Bakkt platformunun kurumsal parayı kripto para piyasasına çekeceğini gösteriyor.

Intercontinental Exchange yakın zamanda Bakkt platformunun lansmanının bir kaç hafta içinde yapılacağını duyurdu. Volatilite azlığı piyasayı sessizliğe sürüklüyor ancak büyük kuruluşların ve bankaların blockchaindeki potansiyel değeri görmeleri ve bu alana yönelmeleri bir boğa piyasasının habercisi olarak yorumlanabilir.

IBM-Stellar iş birliği kripto para dünyasında yapılan en önemli iş birliklerinden birisidir. Bu iş birliğinin amaçları içinde her yıl milyarlarca dolar değerinde gerçekleşen havale sektörüne alternatif bir sistem getirmek de var.

Yine aynı şekilde Ripple’ın RippleNet ile büyük bankalarla iş birliği yaparak küresel para transferlerini kolaylaştıracak hizmet ağını her geçen gün genişletiyor.

Bitcoin (BTC) volatilite azlığı ötesinde bu ortaklıklar büyük finansal kuruluşların blockchain teknolojisinin mevcut finans piyasasını bozma potansiyelinin farkına vardığını gösteriyor. Bir sonraki büyük boğa koşusunda finans piyasasındaki paranın kripto para dünyasına kayacağını fark ettiler.

Fidelity Investments gibi kripto para dünyasına giren trilyon dolarlık şirketlerin kripto para piyasasında sermayelendirme, para akışı ve fiyat hareketi konularında nasıl büyük katalizörler olacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

Bitcoin (BTC) volatilite azlığı yaşasa da katalizörler yatırım yaptıkları piyasada bir boğa koşusu istemezler mi?

Ayrıca bakınız: Bitcoin haberleri

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Son Fırsat mı? Bitcoin (BTC) Volatilite Azlığı Nasıl Yorumlanmalı? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Para Serbest Yatırım Fonları, 2018’in Son Çeyreğinde Nasıl Bir Performans Gösterdi? 15 Ülke Kripto Para İşlemlerini Denetleyecek IOTA Kurucusu: IOTA Kabul Oranı Hiç Görülmeyen Bir Hızla Yükselecek Bitcoin’de bu seferki 10,000 dolar çok farklı G20’de Kripto Paralar Gündeme Gelecek Mobil Hediye Platformu Swych, Kripto Paraları Destekleyecek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır