Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Son Düşüşlerden Sonra Bitcoin Satın Almayı Mı Düşünüyorsunuz? İşte Bilmeniz Gerekenler!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Son Düşüşlerden Sonra Bitcoin Satın Almayı Mı Düşünüyorsunuz? İşte Bilmeniz Gerekenler!
Son Düşüşlerden Sonra Bitcoin Satın Almayı Mı Düşünüyorsunuz? İşte Bilmeniz Gerekenler!

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin 2018 senesinin büyük bir kısmını 6,000 $ seviyelerinde oyalanarak geçirdi. Son düşüşlerden sonra Bitcoin fiyatı son on dört ayın en düşük seviyesini görmeyi başardı(!). Şu andaki puslu havaya rağmen kafasında BTC alma düşüncesi olanlara birkaç tavsiye de benden.

Mart En Düşük Ay, Kasım ikinciliğe AdayHerkes ufak çaplı bir ralli beklerken Kasım ayı resmen bir kabusa dönüştü. Bitcoin’in yıllık bazda en kötü performans sergilediği ay %32’lik düşüşle mart ayı olurken, Kasım ayı şu ana kadar $28’lik derecesiyle ikinciliğe aday. Baş aşağı düşüş devam ederse bu yıl, 2011’den bu yana negatif performans gösterilen en kötü yıl olarak kayıtlara geçecek.

Hatırlayacağınız üzere gecen sene Aralık ayında Bitcoin en yüksek değeri olan 20,000 $ seviyesine çıkmıştı. Ulaşabileceği en yüksek noktaya geldiğine ikna olan yatırımcılar, yavaşça cepheyi terk etmeye başladılar. Son düşüşlerden sonra Bitcoin fiyatı senelik bazda neredeyse % 80’lik bir değer kaybı yaşadı.

Eğer bu seviyelerin alım için fırsat olduğunu düşünüyorsanız, size naçizane birkaç tavsiyem olacak. Öncelikle en dip seviye dediğimiz şey tamamen spekülatif ve göreceli bir kavram. Düşüşün nereye kadar süreceğine ve alıcıların ne zaman harekete geçeceğine dair elimizde herhangi bir kanıt yok.

Son Düşüşlerden Sonra Bitcoin Alımı Yapılmalı Mı?Bitcoin’in değeri ne olabilir sorusunun cevabını net olarak verebilecek bir babayiğit henüz dünyaya gelmedi. Her ne kadar analistler çeşitli grafik ve verileri inceleyerek bir sonuca varmaya çalışsa, istatistik uzmanları işlem sayılarına ve yatırımcıların yönelimlerine bakarak bir görüş ortaya koysa da, bunların hiçbiri ölçü olarak kabul edilemez.

Son 12 ayda değerinin neredeyse üçte ikisini kaybetmiş bir token için yapılan bütün tahminler ve verilen alarmlar spekülasyondan öteye geçememiştir. Sene başından bu yana inişli bir grafik çizen Bitcoin için son bir ayda yaşananlar bütün tezleri çürütmeye yetti.

Şu andaki fiyatının ucuz ve satın almak için uygun olduğunu düşünenler, sen başında da aynı düşünceye sahiptiler. Bir kripto paranın alım yapmak için“ucuz” olduğuna, sadece tarihsel gidişatına göre karar vermezsiniz.

Bitcoin’in değerinin bu kadar düşmesinin bana göre tek açıklaması olabilir: kripto para destekçisi “Büyük Baronlar” artık bu işten umudunu kesmişler. Bu yüzden yeni düşüşlere hazır olmanızda fayda var.

Bitcoin Satın Almak için En Doğru Zaman Mı?

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Son Düşüşlerden Sonra Bitcoin Satın Almayı Mı Düşünüyorsunuz? İşte Bilmeniz Gerekenler! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Diar: Kripto Para Borsalarının Hacmi Rekor Düzeyde Geriledi Bitcoin ETF’leri Bu Yılın Hayal Kırıklığı Olabilir Sirin Labs’in Kurucusu, Grin Almak İsterken Dolandırıldı! Ünlü Analist: Bitcoin’in 4.000 Dolar Düşmesini Beklemeyin! Binance’den İlginç Tweet Bitcoin 5% artışla 5.519,2 seviyesinin üzerine çıktı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır