Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Fiyatının “Oynaklığı” Artmaya Devam Ediyor, İstikrar Kayboluyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Fiyatının “Oynaklığı” Artmaya Devam Ediyor, İstikrar Kayboluyor
Bitcoin Fiyatının “Oynaklığı” Artmaya Devam Ediyor, İstikrar Kayboluyor

3/3


2/3


Kripto para piyasası tarihinin en ciddi düşüşlerinden birini yaşamaya devam ediyor. Piyasa düşmeye devam ederken Bitcoin fiyatındaki hareketlilikler de devam ediyor.

Buy Bitcoin Worldwide platformundaki endeks verilerine göre Bitcoin fiyatındaki oynaklık oranı çok ciddi bir artış gösterdi. BTC-USD paritesinin oynaklık oranı 9 Aralık’ta geçtiğimiz aya kıyasla üç kat artış gösterdi.


Buy Bitcoin Worldwide’ın verilerine göre Bitcoin fiyatının oynaklık oranı geçtiğimiz gün yüzde 5.53’e kadar yükseldi. Bu oran 9 Kasım’da yalnızca yüzde 1.57 düzeyindeydi.

Bu oranın özellikle 19 Kasım itibariyle artışa geçmeye başladığını söylemek mümkün. Oran başlangıçta yüzde 2’lerden zaman içerisinde yüzde 4’lere çıktı ve geçtiğimiz gün yüzde 5 sınırını kırdı.

Daha eski tarihleri inceleyip grafiği 9 Ekim-9 Kasım tarihlerine ayarladığımızda oranın çok daha düşük olduğunu görüyoruz. Oynaklık oranının bu tarihler arasında genel olarak yüzde 2.06’nın üstüne hiç çıkmadığını görmek mümkün. Oranın bu tarihler arasındaki ortalama seviyesinin ise yüzde 1.5 ile yüzde 1.7 arasında değiştiği söylenebilir.


Bitcoin fiyatındaki oynaklık oranı son birkaç aydır hiç bu kadar yüksek olmamıştı. Bitcoin fiyatının en son bu yılın Mart ayında böylesi oynak olduğunu söyleyebiliriz. CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin’in o dönemlerdeki fiyatı 8 bin 700 dolar düzeyindeydi.

Ayrıca Bitcoin’in oynaklık oranı bu yılın Ekim ayında son 17 ayın en düşük seviyesini gördü. Bazı uzmanlara göre Bitcoin fiyatındaki oynaklığın azalması ve neredeyse bitiş noktasına gelmesi, Bitcoin’in “olgunlaştığının” bir göstergesiydi.

Bitcoin Fiyatının “Oynaklığı” Artmaya Devam Ediyor, İstikrar Kayboluyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Fiyatının “Oynaklığı” Artmaya Devam Ediyor, İstikrar Kayboluyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

XRP Son 48 Saat İçerisinde Yüzde 36 Artış Yaşadı! Artışın Sebebi Ne? Kilit “Google” İndikatörü Altcoin Baharına İşaret Ediyor Uyuşturucu Baskını Yapan Polis, Kripto Para Madenciliği İle Karşılaştı! Maker Token (MKR) Nedir? Ripple fiyat tahmini: İşte XRP’nin şimdiki adımı! Zig-Zag: Bitcoin düştüğünde artan, yükseldiğinde düşen kripto paralar

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır