Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Brian Kelly: Panik Yok, Bitcoin’deki Düşüş Geçici!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Brian Kelly: Panik Yok, Bitcoin’deki Düşüş Geçici!
Brian Kelly: Panik Yok, Bitcoin’deki Düşüş Geçici!

2/2


2/2

Dünyaca ünlü yatırım şirketi BKCM LLC’nin kurucusu ve CEO’su olan Brian Kelly, CNBC’ye verdiği mülakatta Bitcoin’deki düşüş geçici, dolayısıyla panik yapmaya gerek ifadelerini kullandı.

“ Sebep, BCH Hard-Fork’unun Yarattığı Tedirginlik.”Bitcoin, dün yaşadığı büyük düşüşle Ekim 2017’den bu yana en düşük seviyesini gördü. Bitcoin önderliğindeki diğer kripto paralar da çöküşe geçti ve bir günde kripto piyasadan toplamda 25 milyar dolar çıktı. Ancak Brian Kelly, bu düşüşün geçici olduğunu ve piyasanın en yakın zamanda toparlanacağını iddia etti.


14 Kasım Çarşamba günü toplamda % 12’den fazla değer kaybederek 5,600 dolar seviyelerine kadar düşen Bitcoin, bu sene içinde yatırımcısına bu senaryoyu ikinci kez yaşatıyor. Daha önce de psikolojik destek seviyesi olan 6,000 dolar altını birkaç kez test eden kripto piyasasının lokomotifi, her defasında toparlanmayı başarıp gereken sıçramayı yapabilmişti.

Kelly, bu sert düşüşün sebebini yaklaşan BCH hard-forku sebebiyle oluşan sivil savaşa bağladı. Bu savaş, Bitcoin piyasasında olağanüstü bir satışa sebebiyet verdi. Konu hakkındaki yorumlarına devam eden Kelly, sözlerine şöyle devam etti:

“ Herhangi bir yazılımı güncellemeye karar verdiğinizde buna karşı çıkan olmaz. Ancak Bitcoin Cash Hard-Fork’unda süreç çok farklı işledi ve herkes bu meseleyi kabullenmedi. Meydana gelen “Sivil Savaşta” da yüksek meblağlı satışlar gerçekleşti.”

Bitcoin’deki Düşüş Geçici Ancak Likidite Krizi SürebilirHerkesin endişelenmesine yol açan bu ani düşüş Kelly’e göre çok uzun sürmeyecek. Hatta bu, Bitcoin’i dipten satın almak için inanılmaz bir fırsat. Bu konu hakkında aynı fikirde olan diğer bir tanınmış isim de Coinshares’in Güvenlik Birimi Başkanı (CSO) Meltem Demirörs. Yaptığı açıklamada Demirörs, Hard-Fork’ların genellikle piyasanın fiyat hareketinde ani değişikliklere neden olduğunu ifade etti.

Demirörs’a göre, Bitcoin Cash hard-forku birçok belirsizliği de beraberinde getirdi. Riskin artması üzerine satış siparişlerinde büyük bir patlama yaşandı. Bununla birlikte, yaşanan satışların Bitcoin için dünyanın sonu olmadığını belirten Demirörs, mevcut durumun iyileşeceğine dair birçok pozitif gelişmenin de olduğunun altını çizdi.

25 Milyar Dolar Bir Günde Hiç Oldu!BTC’nin piyasa değeri Ekim 2017’den bu yana ilk kez 100 milyar doların altına düştü. Çarşamba günü yaşanan çöküş yüzünden piyasa 25 milyar dolar kayıp yaşadı. Sene başında 820 milyar dolar olan piyasa değeri şu anda % 80 azalmış durumda.


Altcoin piyasasında ise Ethereum 200 dolar olan psikolojik fiyat seviyesinin üzerinde kalmasına rağmen ikincilik koltuğunu Ripple’a kaptırdı.

Sizce Bitcoin tekrar bir çıkış trendine girer mi, yoksa 5,000 doların altına mı düşer? Sene sonun Bitcoin tahmininiz ne? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın!

Son Bitcoin Enkazı ve Arkasındaki Gerçekler yazısı için Tıklayınız!

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Brian Kelly: Panik Yok, Bitcoin’deki Düşüş Geçici! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

FATF, Kripto Para Endüstrisinin Bugüne Kadarki En Büyük Düşmanı Olabilir! Teknik analistten sevindiren yorum: Bitcoin 70,000 dolara yürüyor! Dünya Ekonomi Forumu (WEF), BitPesa Kurucusunu Blockchain Konseyinin Başına Getirdi Güneş enerjisi kripto madenciliğinin geleceği mi? Maliyetleri ne kadar düşürür? Maker Token (MKR) Nedir? XRP’nin 0.50 cent’in altına düşmesine ne sebep oldu?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır