Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Son dakika: Nasdaq’tan kripto piyasası için güzel haber!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Son dakika: Nasdaq’tan kripto piyasası için güzel haber!
Son dakika: Nasdaq’tan kripto piyasası için güzel haber!


Nasdaq’tan kripto piyasası için güzel bir haber geldi. Nasdaq, ismi açıklanmayan iki kaynağa göre Bitcoin vadeli işlem ürünlerini listelemek için çalışmalarına devam ediyor. Son aylarda Bitcoin fiyatındaki çarpıcı çakılmaya rağmen Bitcoin’e olan ilgi azalmıyor.

Nasdaq’tan kripto piyasası için güzel haber!Bu kişilerin söylediğine göre Nasdaq, sözleşmeleri piyasaya sürmeden önce ABD’de ana takas düzenleyicisi olan Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (Commodity Futures Trading Commission)’nun endişelerini gidermeye çalışıyor. Geçtiğimiz yıl Bitcoin vadeli işlemleri izlediği belirtilen New York borsa operatörü, 2019 yılının ilk çeyreğinde işlemlere başlamak istiyor.

Bitcoin vadeli işlemleri, finans dünyasını cezbediyor. CME ve Cboe, geçen Aralık ayında zirve yapan kripto pazarına sözleşmelerini sunmak için sertifikasyon işlemlerini yaparken büyük vadeli işlem komisyoncularının direnci ile karşılaştı. Bitcoin vadeli işlemlerinin kurumsal kripto yatırımlarına öncülük edebileceği ile ilgili büyük umutlara rağmen, Bitcoin, 20,000 #’dan 4,000 $’ın altına kadar sert bir şekilde çakıldı.


CME ve Cboe sözleşmelerini listeledikten sonra, CFTC, kripto para vadeli işlem ürünlerini listelemek için başvuran borsalara yönelik geniş çaplı bir inceleme sürecini duyurdu.

Ocak ayında, Nasdaq Yönetim Kurulu Başkanı Adena Friedman, borsanın, rakipleri tarafından önerilen sözleşmelerden kendi planlarını nasıl ayırt edecekleri üzerine yoğunlaştıklarını söyledi. VanEck tarafından teklif edildiği gibi, Nasdaq vadeli işlem ürünleri de çok sayıda spot borsadaki Bitcoin fiyatına bağlı olarak belirlenecek. CME dört pazardaki fiyatları kullanırken, Cboe sadece bir pazardaki fiyatı kullanıyor.

VanEck, kripto bazlı borsa yatırım fonu için Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’ndan onay almaya çalışıyor.

Nasdaq, Bitcoin vadeli işlem ürünü listelemek içi plan yapan tek borsa değil. New York Borsasının sahibi olan Intercontinental Exchange, geçtiğimiz hafta 24 Ocak’ta kendi sözleşmelerini piyasaya süreceğini açıkladı.

Nasdaq yetkilileri tarafından yorum talepleri reddedildi. VanEck ve CFTC tarafından yorum taleplerine cevap verilmedi.

SEC kripto para için en önemli önceliği açıkladı

Bakkt Bitcoin Vadeli İşlemlerine Başlıyor

Goldman Sachs (NYSE:GS) Bitcoin ve Kripto Para Yatırımı İçin Harekete Geçti

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Son dakika: Nasdaq’tan kripto piyasası için güzel haber! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

19 Kasım Bitcoin analizi: BTC’de dip görüldü mü? Litecoin Artık Kredi İçin Teminat Olarak Kullanılabilecek! Önde Gelen Kripto Para Ödeme Sağlayıcısı, Bitcoin Cash Listelediğini Duyurdu! ABD’li Demokrat Senatörden Acı İtiraf: Ne Kadar İstesek de Bitcoin’i Yasaklayamayız Bitcoin.org Kurucu Ortağı Cobra’dan, Twitter CEO’su Jack Dorsey’e Ağır İthamlar! SEC, Kripto Para Konusunda Uzman Bir Avukat Arıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır