Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Son dakika: Bitcoin short emirleri hızla azalıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Son dakika: Bitcoin short emirleri hızla azalıyor
Son dakika: Bitcoin short emirleri hızla azalıyor


Bitcoin short emirleri, kripto para borsalarında gittikçe azalıyor. Bu ne anlama geliyor?

Bitcoin Short emirleri hızla azalıyorBitcoin’deki düşüş eğilimi, bugün erken saatlerde üç ayın en düşük seviyelerine geriledi. Bitfinex kripto borsasındaki short emirleri, 5 Ağustos’tan bu yana en düşük seviyeye geriledi.

Saat 11:00 UTC sıralarında, short emirlerinin sayısı sadece son sekiz günde %33’lük bir düşüş ile 21,434 oldu. Aynı zamanda, long emirleri, %10’luk kayda değer bir artış gördü. Mevcut long emir sayısı, 24,410 oldu ve üç haftanın en yüksek seviyesine ulaştı.

Gerçekten de, buradaki eğilim, boğalar lehine değişiyor gibi görünüyor. Bitcoin fiyatı, ayı eğilimini kırmayı başarmış gibi görünüyor. 29 Ekim’de volatilite için iki haftalık aralık sadece 139 $ idi. Ancak satıcılar bu ayı piyasasında daha fazla para kazanamadı.

Sonuç olarak, Bitcoin fiyatı, o zamandan bu yana istenilen seviyeye dönmek ve kısa vadede teknik olarak aşağı yönlü görünümü değiştirmek üzere yaklaşık %4 yükseldi.

Dahası, Bitcoin boğaları, market mevsimselliğine sahip. Mali yılın dördüncü çeyreği, geleneksel olarak, özellikle Kasım ayı olmak üzere, Bitcoin fiyatları için yükseliş gösteriyor. Veriler, 2010’dan bu yana Kasım ayını aylık %1 kayıpla kapattığını gösteriyor.

Aşağıdaki grafiğe bakınca, short emirlerinin Kasım ayından hemen bir gün önce %30’dan fazla düşmeye başlaması belki de bir tesadüf değil.


BTC/USD fiyatı, uzun (long) ve kısa (short) emirler

Kısa veya uzun işlemler aşırı fazla olduğunda, aşırı alım veya aşırı satış piyasa koşulları görülür. Örneğin, kısa emirlerdeki artış, zararlı işlemlerden korunmak için zorunlu olduğunda kısa emirlerde sıkışma ya da hızlı fiyat artışı oluşur.

Aynı şey uzun emirler için de olabilir. Eğer uzun emir fazlalığı varsa ve fiyat düşmeye başlarsa, bu uzun emirlerin kapatılması gerekecek. Sonuç olarak ta varlığın fiyatı hızlı bir şekilde düşer.

BTC kısa emirleri, sonunda bir vuruş yapmasına rağmen, uzun emirlerin sayısı henüz çok artmadı. Veriler, Bitfinex‘deki kaldıraç pozisyonlarının sadece %53’ünün uzun emir, %47’sinin ise kısa emir olduğunu gösteriyor.

Nispeten dengeli oran, uzun emirlerin henüz baskın olmadığına işaret ediyor. Ancak uzun emirlerin daha yüksek oranda olduğunu akılda tutmakta fayda var. Bitcoin fiyatı, Eylül başında tanık olduğumuz gibi aşırı alım piyasası koşulları nedeni ile kısa vadede geri çekilebilir.

Diğer Bitcoin (BTC) haberleri için tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Son dakika: Bitcoin short emirleri hızla azalıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

BTC Fiyatı 100.000 dolara ne zaman ulaşabilir? İşte çeşitli yatırımcıların paylaştığı farklı formasyonlar Binance, Kripto Para Piyasalarının Yasallaşması İçin Çalışmaya Devam Ediyor ABD’deki CFTC Başkanı: Blockchain Yasal Düzenleme Süreçlerini Kolaylaştırabilir EOS Kurucusu Dan Larimer: Bitcoin ve Ethereum Ağlarını ”İndirebilirim” Vitalik Buterin: “Bitcoin denizden nasıl dışarı çıkmayı planlıyor?” Bitcoin boğalarını tedirgin eden olası tehditler

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır