Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Son Dakika: Bitcoin Borsası Bitstamp Belçikalı Yatırım Firması NXMH Tarafından Satın Alındı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Son Dakika: Bitcoin Borsası Bitstamp Belçikalı Yatırım Firması NXMH Tarafından Satın Alındı
Son Dakika: Bitcoin Borsası Bitstamp Belçikalı Yatırım Firması NXMH Tarafından Satın Alındı

© Reuters.  © Reuters.

Ünlü Bitcoin borsalarından Bitstamp firması el değiştiriyor. Belçika merkezli yatırım firması NXHM Bitstamp’ı satın aldığını duyurdu.

Bitstamp Belçikalı Yatırım Firması NXMH Tarafından Satın AlındıBitstamp günlük işlem hacmi verilerine göre (günlük 100 milyon dolar) Avrupa’nın en büyük kripto para borsası. NXMH ise 2 milyar dolardan fazla varlığa hükmeden bir yatırım firması. Belçika merkezli NXMH sonradan Güney Kore’li bir firma tarafından satın alımıştı.

Firmadan yapılan resmi açıklama şu şekilde:

“Değerli Bitstamp Müşterileri

Bugün Bitstamp’ın Belçika merkezli yatırım firması olan NXHM tarafından satın alındığını ilan etmekten dolayı kıvanç duyuyorum.

Satış işlemleri ile alakalı bir süredir görüşmelerimiz devam ediyordu. En sonunda ikna olmamızın sebebi ise alıcının kalitesi ve teklifin cazibesi. Piyasanın şu aşamada böylesi satış anlaşmalarına ihtiyacı var. Satış görüşmelerinde anlaşmaya vardığımız en büyük mesele ise Bitstamp’ın misyon ve vizyonunun aynen korunacak olması.

Sizi temin ederim ki Bitstamp hala Bitstamp olarak kalacak. Müşterilerimize en iyi ticaret deneyimini sunma hedefi ile sektöre öncülük etmeye devam edeceğiz. Bu devir işleminin Bitstamp’ın pozisyonunu güçlendireceğini düşünüyoruz. Müşterilerimiz yaptıkları işlemlerde ve hesaplarında en ufak bir değişiklik görmeyecekler.

Bitstamp bir garajda 2 laptop ve 1000 Euro ile 7 yıl önce kurulmuştu. İnanıyoruz ki bu hamle Bitstamp’ın gelecek adına çok daha güzel yerlere gelmesi için önemli bir dönüm noktası olmuştur.

En iyi dileklerimle

Nejc Kodric

Bitstamp CEO’su”

Bitstamp her ne kadar resmi açıklamasına ücreti dahil etmese de sosyal medyada yer alan söylentilere göre taraflar 400 milyon dolara anlaşmış görünüyorlar. Borsaya 2014 yılında biçilen değer 39 milyon dolardı. 2016’da ise 60 milyon dolar değer biçilmişti.

Resmi Açıklama için Tıklayın

Daha bu sabahki 1000 Dolardan 100 Milyon Dolara Bitstamp’ın Hikayesi Başlıklı Yazımızı Okumak için Tıklayın

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Son Dakika: Bitcoin Borsası Bitstamp Belçikalı Yatırım Firması NXMH Tarafından Satın Alındı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İddia: Bitcoin Cash’in ünlü ismi Roger Ver, çakma Satoshi tarafından kandırıldı! Mt.Gox Bu Kripto Para Borsası Üzerinden 312 Milyon Dolarlık Bitcoin Satışı Yaptı Bitcoin, Tarihi Günlerinden Birini Yaşıyor Stellar (XLM) ilgisi kaybeden piyasada her geçen gün artıyor! Venezuela’nın Lideri Petro’yu Desteklemiyor! Analistler 2019 sonunda Bitcoin için ne düşünüyor? İndikatörler ne gösteriyor?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır