Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Şok İddia: Brave Tarayıcısı, İçerik Üreticilerine Verilen BAT Cinsinden Bahşişleri Kendisi mi Alıyor?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Şok İddia: Brave Tarayıcısı, İçerik Üreticilerine Verilen BAT Cinsinden Bahşişleri Kendisi mi Alıyor?
Şok İddia: Brave Tarayıcısı, İçerik Üreticilerine Verilen BAT Cinsinden Bahşişleri Kendisi mi Alıyor?Kripto para, Blockchain ve merkeziyetsizlik gibi hayatımıza yeni giren kavramların hakkını en iyi veren projelerden birisi Brave olarak gösteriliyor. Merkezi olmayan bir tarayıcı sunan ve reklam bloke etme karşılığında BAT (LON:BATS) tokenlerini içerik üreticilerine dağıtma imkanı veren platform, son dönemde yakaladığı çıkışla ön plana çıkıyordu.

Ancak, platform ile ilgili çok enteresan bir iddia ortaya atıldı. Buna göre, Brave şirketinin, içerik üreticilerine verilen paraları, kendi hesaplarına geçirdiği ve bundan birçok kişinin haberi olmadığı iddia edildi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Youtube içerik üreticisi Tom Scott, Brave gibi bir oluşum hakkında hiçbir şey duymadığını ifade ederken, buna karşın platformun kendisi adına para topladığını belirten bir tweet attı.

Scott, bu durumdan mutlu olmadığını üstüne basa basa ifade ederken, attığı tweette ise şunları söyledi:

”Başta bir şey anlamadım ve birilerinin benim yerime kaydolduğunu düşündüm. Ancak daha sonra takipçilerim ve bu işi bilen birileri ile konuştum ve olayın tam olarak ne olduğunu anladım. Daha sonra kendilerine mail attım ve yapılan tüm bağışların geri iletilmesini talep ettim.”

Konuyla ilgili görüşlerine başvurulan Brave yetkilileri ise, net bir açıklama yapmaktan kaçındı. Yetkililer, olayın bilgileri dışında geliştiğini ifade ederken, ilgili içerik üreticisinin ise isteği üzerine platformdan kaldırılacağını ifade etti.

Scott’un Brave’i yeni veri koruma kanunları kapsamında dava edip etmeyeceği ya da bu durumun nereye gideceği ise merak konusu.

Şok İddia: Brave Tarayıcısı, İçerik Üreticilerine Verilen BAT Cinsinden Bahşişleri Kendisi mi Alıyor? isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Şok İddia: Brave Tarayıcısı, İçerik Üreticilerine Verilen BAT Cinsinden Bahşişleri Kendisi mi Alıyor? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Paraları Kontrol Altında Tutamıyorsak Korkmalı Mıyız? Binance hacklenmesi sonrası BNB 20 doları muhafaza edebilecek mi? Ripple Fiyat Analizi: XRP Haftanın En Yüksek Seviyesinde Bitcoin ETF reddi sanıldığı kadar kötü olmayabilir TRON yakında gizlilik odaklı bir kripto paraya dönüşüyor! Bloomberg: Bitcoin Fiyat Artışının Nedeni Aktif Kripto Cüzdanları Olabilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır