Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Morgan Stanley’den YENİ Bitcoin raporu bomba gibi!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Morgan Stanley’den YENİ Bitcoin raporu bomba gibi!
Morgan Stanley’den YENİ Bitcoin raporu bomba gibi!

© Reuters.  © Reuters.

Yeni Bitcoin raporu, çok uluslu yatırım bankası ve finans hizmetleri şirketi Morgan Stanley (NYSE:MS) tarafından 31 Ekim’de yayınladı. Bitcoin’in evrimi ve yatırım amacının nasıl değiştiğine dair genel bir bakış içeren raporuna göre; 2017 yılına göre Bitcoin’de yükseliş eğilimi söz konusu olduğu anlaşılıyor.

MS’den bomba gibi YENİ bir Bitcoin raporu!Morgan Stanley analistlerinin yeni Bitcoin raporu, son zamanlardaki istikrarlı coin trendini ve bankaların ve yatırımcıların Bitcoin’e yönelik eğilimlerini ele almaktadır. Raporda, enerji ve yönetmelik eksikliği de dahil olmak üzere Bitcoin’in dezavantajlarından da bahsediliyor.

Morgan Stanley geçtiğimiz günlerde Bitcoin’e bağlı türevlerde de işlem yapmaya başladığını duyurdu. Firma, vadeli işlem sözleşmelerine bağlı Bitcoin takas ticareti teklifinde bulundu. Bu yılın başlarında, CEO James Gorman, dijital varlıklara bağlı türev ürünler konusunda uzmanlaşmış bir ticaret masasının, profesyonel müşteriler için muazzam potansiyel içeren bir hizmet olabileceğini söyledi.

Morgan Stanley, “15x” daha hızlı hareket ediyor olsa da, müşterileri için Bitcoin’i Nasdaq ile karşılaştırdı. Banka, finans piyasalarının gelecekte kriptoyu giderek daha fazla benimsemesini öngörüyor: “Önümüzdeki yıllarda, banka sistemleri yoluyla piyasanın ağırlıklı olarak, kripto para birimleri /coinler arasındaki çapraz ticarete yönelik giderek daha fazla dönüşebileceğini düşünüyoruz.” şeklinde duyuruda bulundu.

İstikrarlı-Coin trendi…2017’nin sonlarında başlayan ve kendi başına istikrarlı paralar yaratan çeşitli sektör devleri ile başlayan istikrarlı-coin trendi, 2018 yazında bir patlama yaşadı. İstikrarlı-coinler, fiyatın volatilitesini en aza indirgeyecek şekilde tasarlanan kripto paralardır. Genellikle ABD doları, emtia, altın veya diğer kripto varlıkları gibi fiat para birimleri tarafından desteklenmektedirler.

Raporda, kripto piyasasına istikrarlı-coinlerin getirilmesinin, Bitcoin’in toplam pazar değerlemesinin yaklaşık %54’ünü oluşturmaktadır. Ayrıca istikrarlı-coinler BTC işlem hacminin uygun bir vuruşla kripto ticaretinde nasıl sonuçlandığını açıklanmaktadır. Diğer yandan, analistler bunun daha sonra mevcut ayı piyasasında değerlenen fiyatlarda bir düşüşe neden olabileceğini yazdı.

Ripple için bakınız: Ronie Moas, Bitcoin 2019’da 28.000, 2020’de ise 50 bin dolar olacağına dair bahse girdi!

İhtiyatlı düzenleyiciler…Raporda düzenleyicilerin yorumlarına dayandırılmış bir bölüm de söz konusu. Buna göre dünyanın dört bir yanındaki merkez bankaları, e-Krono’ya henüz karar veren İsveç haricinde, her geçen gün dijital para birimlerine gittikçe uyum sağlamaya başlıyor.

SEC’in Kurumsal Finansmanı Bölüm Başkanı William Hinman açıklamaları raporda geniş yer buldu. Müşteri beklentilerinin belirlenmesi ve kripto paranın sınıflandırılması konusunda daha fazla çalışma yapılması gerektiğini belirtiyor: “Bir güvencenin satılıp satılmadığını belirleyen asıl unsurlar, onun nasıl satıldığı ve alıcıların makul beklentilerinin neler olduğudur.”

CFTC başkanı Christopher Giancarlo, aynı zamanda Morgan Stanley tarafından kripto para dünyasının potansiyelinden endişe edildiğini ifade ediyor.

“Kişisel olarak kripto paranın artık olması gereken yerde olduğunu düşünüyorum. Bunun yanında Bence kripto para için bir gelecek söz konusu. Dolar veya diğer para birimlerine rakip olduklarından emin değilim. Ancak, kendi para birimlerinde bulamayacakları bazı özellikler konusunda dünyanın büyük bir bölümünde muazzam bir açlık söz konusu. Dünyada 140 ülke var, her birinin bir parası var. Bitcoin (veya başka bir) kripto para birimi söz konusu ülkelerin yerel para biriminden kaynaklanan çoğu yapısal problemini çözebilir.” dedi.

Yeni Bitcoin raporu Morgan Stanley tarafından yayımlanan son rapordur. Buna göre, Ocak 2018’de piyasaya sürüldü. 2018 mali raporunun yukarı yönlü görünümü, 2019 mali yılında yeni bir kurumsal yatırımcı akınının Bitcoin yatırımlarına yönelmesi neticesini doğurabilir.

Ripple için bakınız: Bu Kripto Para Avcısı Haklı İse Bugün Ripple İçin Sansasyonel Gelişmeler Yaşanacak!!!

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Morgan Stanley’den YENİ Bitcoin raporu bomba gibi! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Twitter CEO’su, Square ve Bitcoin Hakkında Konuştu Uzman ve Analistlerin Bitcoin Fiyat Tahmini ve Son Dakika Kripto Para Haberleri Ethereum Madenciliğini Sürdürmek Kar Getirir mi? Binance’den Amerika Hamlesi SEC’in tarihinde bir ilk: Ethereum tabanlı tokenin satışı onaylandı! Lider Bitcoin Borsası Binance’den Yatırımcılara Kritik Duyuru

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır