Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

SoftBank, Elindeki Nvidia Hisselerini Satabilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » SoftBank, Elindeki Nvidia Hisselerini Satabilir
SoftBank, Elindeki Nvidia Hisselerini SatabilirNvidia’nın borsadaki değeri Ekim ayından bu yana erimeye devam ederken, hissede o dönemden bu yana yaşanan kayıp yüzde 50’leri buldu.

Bu konunun ve verinin tartışılması devam ederken, SoftBank’tan bir açıklama geldi. Kurum yetkilileri, ellerindeki hisseleri satışa çıkarabilir.

Japonya merkezli kurum, lider ekran kartı üreticisi Nvidia’nın hisselerini 2017 yılında satın almıştı. Bünyesinde yer alan Vision Fund isimli bir fon ile şirketin hisselerinden tam 3 milyar adet satın alan banka, ellerindeki hissenin bir kısmını ya da tamamını satıp işten çıkabilir.

Uzunca bir süredir bilgisayar oyunları bağımlıları için hizmet veren Nvidia, kripto para piyasalarının ciddi bir çıkış yakalaması ile kendine yeni bir hizmet alanı buldu ve bunu da iyi değerlendirdi.

Bir dönem işler çok iyi gittikten sonra piyasaların yaşadığı düşüş ile birlikte Nvidia, kripto para sistemlerinden ilgisini yavaş yavaş çekmeye başladı. Özellikle de aynı dönemde Bitmain’in sektörde kendisini çok öne geçirecek hamleler yapması ile birlikte, Bitmain karlılığı artarken, Nvidia bu sefer çifte başarısızlıkla yüzleşmek zorunda kalmıştı.

Ancak ekonomi ve finans kulislerinden sızan bilgilere göre SoftBank’ın bu denli fazla hissesini satmak istemesinin altında yatan ana sebep kripto para piyasalarının durumu değil. Softbank’ın elindeki hisseleri zararına satmayacağı ve yaklaşık 3 milyar dolarlık bir para elde edeceği ifade ediliyor. Çıkan haberlere bakılacak olursa, SoftBank ve Nvidia düşüş konusunda devreye girecek bir sistem için anlaşma yapmış.

SoftBank, Elindeki Nvidia Hisselerini Satabilir isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

SoftBank, Elindeki Nvidia Hisselerini Satabilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Overstock, Ohio Eyaletinde Bitcoin İle Vergi Ödeyecek İlk Ulusal Şirket Olacak! ETC Fiyatı CoinBase Duyurusundan Sonra Yüzde 25 Yükseldi Bitcoin, Boğa Faktörlerin Artmasıyla 2018’in Tüm Kaybını Silmeye Yaklaştı Tron Yeniden Yeşillendi! Bu Sefer Monero’yu Geçebilecek Mi? Bakkt ve Nasdaq Bitcoin’deki gidişatı değiştirmeye geliyor Binance CEO’sundan Bitcoin Rallisi Yorumu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır