Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Son Dakika: VanEck Bitcoin ETF Kararı Sonuçlanıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Son Dakika: VanEck Bitcoin ETF Kararı Sonuçlanıyor
Son Dakika: VanEck Bitcoin ETF Kararı Sonuçlanıyor

© Reuters.  © Reuters.

VanEck Bitcoin ETF kararı için bastırıyor. Yatırımcıların dört gözle beklediği ETF onayı gerçekleşecek mi? VanEck Bitcoin ETF kararı için SEC ile görüşmelerine aralıksız devam ediyor.

VanEck Bitcoin ETF Kararı SonuçlanıyorVanEck, Bitcoin borsa yatırım fonları (ETF) hakkında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) bir mektup ile cevap verdi. Mektup, 9 Ekim toplantısının sonucuyla ilgili kamuya bilgi veriyor. Toplantı, kapalı kapılar ardında ve halkın gözünden uzak yapılmıştı. Toplantıya, SEC, SolidX ve VanEck katılmıştı. SolidX ve VanEck, Bitcoin ETF‘lerini savunuyor ve bunun için umutlu görünüyorlar.

Özel bir kripto para borsa yatırım fonu fikri, Bitcoin ana akımının benimsenmesinde çok önemli büyük bir girişim ve avantajdır. Bitcoin ETF kavramı, gerçekte dijital varlıkları satın almaksızın kripto para piyasasında yer alan ihtiyatlı ya da güvenilir olmayan yatırımcıların bir platform oluşturmasını sağlayacaktır. Bitcoin ETF‘nin menkul kıymetler kapsamında onaylanması, yatırımcıların tehlikeli suları, düzenleyici kurum altında güvenli bir şekilde test etmelerini sağlayacaktır.

SEC, VanEck’in mektubunu, gizli toplantısından tam iki hafta sonra web sitesinde yayınladı. Yönetim şirketi, mektubunu SEC yatırım yönetimi bölüm direktörü olan Dalia Blass‘a hitaben yazmış. Mektupda SEC’in önceden ele aldığı beş ana konudan bahsediliyor. Bunlar, likidite, değerleme, arbitraj, muhafaza ve potansiyel manipülasyon.

Yönetim firması, mektubunda, Bitcoin ETF onayını engelleyebilecek önceki konuların acilen ele alındığını açıkladı. SEC tarafından yayınlanan mektup, VanEck’in bu konudaki tavrını gösteriyor. VanEck, geçtiğimiz yıldan bu yana SolidX Partners ile işbirliği ve çalışma olanaklarını ayrıntılı olarak araştırıyor.

VanEck, teklifin devam etmesi için gerekli olan her şeyin sağlanması için büyük sıkıntı yaşadı. Şirketin mektubunda, teklif edilen ETF’nin fiyatı 25 Bitcoin (yaklaşık 170,000 $) olarak belirlenmiş. Şirket bu teklifi, SEC’in sermaye dağılımı korkusunu gidermek için yapmış.

SEC Komiseri Kara Stein VanEck Bitcoin ETF Kararı için ne diyor?Bazı deneyimli analistler, VanEck’in teklifinin hala zorlu bir savaşla karşı karşıya olduğuna ve henüz onaylanmaya yakın olmayabileceğine inanıyor. Winklevoss ikizlerinin ETF başarısızlığından ayrı olarak, SEC Komiseri Kara Stein, konunun çok daha zor olduğuna inanıyor. Kara Stein şunları söyledi:

“Günün sonunda, ne olursa olsun fonun bize sunduğu kavram, doğru değerlemelerin nasıl yapılabileceğini, fiziki muhafazanın nasıl yapılacağını ve özellikle de yatırımcıların paraya ihtiyaç duyduklarında 40 adet fondaki paralarını alabilecekleri yeterli likiditenin olmasını nasıl sağlayacaklarını göstermek zorunda olacak.”

Stein, toplantıda baskın gibi görünse de, yatırımcı ve tüccarlar, hiçbir seçenek bırakmıyorlar. Popüler inancın ve beklentinin aksine, kripto piyasası geçtiğimiz haftalarda makul bir ilerleme gördü. Kripto endüstrisinin önceki durgunluğunun ardından, tüccarlar farklı bir boyuta eğilmeye karar verdiler. Bu da temel olarak piyasanın aşağı yönlü doğasıyla kolaylaşan bir faktör.

Son aylardaki gelişmelere bakıldığında Bitcoin ETF ile ilgili büyük bir beklenti ve olumlu gelişmeler var. Bitcon’in son zamanlardaki kararlı seyri de bunu destekliyor. SEC, Bitcoin ETF’yi onaylayacak gibi görünüyor. Ana ne zaman olacağını söylemek şu durumda güç görünüyor.

Diğer Bitcoin (BTC) ETF ile ilgili haberlerimiz için tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Son Dakika: VanEck Bitcoin ETF Kararı Sonuçlanıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin 2019 ‘da hangi sürprizlere gebe olacak? Ünlü Yatırımcı: Bundan Sonra Bir Boğa Sezonu Daha Yaşanacak, Bu Bir Gerçek Edward Snowden: “Kripto paraların ve Blockchain’in ‘kötülük yapalım’ düğmesi yok.” Bitcoin fiyat analizi: Bu hafta BTC yükselişini belirleyecek en kritik direnç noktası Bitcoin ve XRP Sonrası Litecoin de Spend’e Ekleniyor! Artık Bitcoin SV (BSV) beşinci en büyük kripto para

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır