Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Slovenya’da Kripto Para Kullanımı Git Gide Yaygınlaşıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Slovenya’da Kripto Para Kullanımı Git Gide Yaygınlaşıyor
Slovenya’da Kripto Para Kullanımı Git Gide YaygınlaşıyorBelli bir ülkeye bağlı olmayan ve evrensel nitelik taşıyan kripto paralar, bazı ülkelerde oldukça sıcak karşılanıyorlar. Dünya üzerinde kripto para kullanımının en rahat olduğu ülkelerden biri Slovenya. Slovenya‘da ülke genelinde kripto para ile ödeme kabul eden esnaflara denk gelmek bir hayli mümkün.

Bitcoin Alışverişi

Kripto para alışverişi dendiği zaman akla gelen ilk şeylerden biri Doğu Avrupa’nın en büyük alışveriş noktalarından biri olan BTC City. 475 bin metre kare alana yayılan, içinde 450 civarında dükkan, 70 farklı restoran, sinema ve tiyatro salonları, spor tesisi barındıran bu merkez kripto para destekçileri için hayli ilgi çekici.

BTC City içerisindeki dükkanların çok ciddi bir kısmında kripto para ile ödeme yapmak mümkün. Müşterilerin yapması gereken tek şey kasaya geldiklerinde bir QR kodu taratmak ve karşılığında Bitcoin, Bitcoin Cash veya Ether gibi kripto paraları kullanarak ödeme yapmak.

Slovenya’da Kripto Para Turizmi

Turizme yoğun ilgi gösteren Slovenyalı yetkililer, ülkeyi Blockchain ve kripto para topluluğu için cazip bir hale getirmeye çalışıyorlar.

Ülkede Avrupa Blockchain Birliği gibi “Slovenya’yı ve Avrupa’yı evrensel bir Blockchain noktası” haline getirmek isteyen organizasyonların bulunduğunu da unutmamak gerekiyor. Slovenya hükümetindeki yetkililer de daha önceden Blockchain ile ilgili olumlu açıklamalarda bulunmuşlardı.

Slovenya’da kripto para ile ödeme yapan kişiler arasında oldukça ön plana çıkan isimler bulunuyor. Bunların arasında Slovenya’nın cumhurbaşkanı olan Borut Pahor, ülkenin eski başbakanı olan Dr. Miro Cerar gibi isimler var.

Slovenya’da Kripto Para Kullanımı Git Gide Yaygınlaşıyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Slovenya’da Kripto Para Kullanımı Git Gide Yaygınlaşıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

MIT Technology Review: Güvenli Olarak Vurgulansa da, Blockchain ”Hala” Hacklenebilir! Güney Kore Devi Kakao, Blockchain Startup Firması Orbs’un 15 Milyon Dolarlık Fonlamasına Katıldı İran, ABD Yaptırımlarına Rağmen Kripto Para ile Ticarete Devam Ediyor Ünlü Yatırım Firması: Bitcoin 10 Milyon Dolar Olup, Altını Devre Dışı Bırakabilir ve Dünyanın Borç Krizini Çözebilir Bitcoin 10.000 Dolar Olacak Mı? Malezya 2019 Yılını Beklediğini Açıkladı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır