Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Gazeteci Cinayetine Aracılık mı Ettiler? Avrupa Merkez Bankası, Malta Merkezli Bankayı Para Akladığı Sebebiyle Kapattı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Gazeteci Cinayetine Aracılık mı Ettiler? Avrupa Merkez Bankası, Malta Merkezli Bankayı Para Akladığı Sebebiyle Kapattı
Gazeteci Cinayetine Aracılık mı Ettiler? Avrupa Merkez Bankası, Malta Merkezli Bankayı Para Akladığı Sebebiyle KapattıMalta’da hizmet gösteren Platus Bank isimli kuruluşun, bankacılık lisansı Avrupa Merkez Bankası tarafından elinden alındı. Bankanın başkanı Amerika’da para akladığı ve Amerikan ambargolarını deldiği gerekçesiyle göz altına alınırken, Avrupa Merkez Bankası da bu yaşananların kabul edilemez olduğunu ifade etti.

Malta Finansal Servisler Otoritesi (MFSA) konu ile ilgili yaptığı açıklamada ülkede dört yıldır faaliyet gösteren Pilatus Bank’ın lisansının iptal edildiğini doğruladı. Bankanın göz altına alınan yetkilisi Seyed Ali Sadr Hasheminejad’ın suçlu bulunmamasına rağmen Maltalı yetkililerin bankanın başındaki ismi de görevinden azlettiği ifade edildi.

Genelde belirli bir gelir düzeyinin üzerindeki isimlere hizmet vermesi ile tanınan banka, 2016 verilerine göre elinde yaklaşık 300 milyon euroluk bir ürün barındırıyordu. Firma ayrıca geçtiğimiz yıl Londra’da bir lisans alarak İngiltere’de  de bir şube açması ile gündeme gelmişti.

Banka ile ilgili çok ciddi bir suçlama daha bulunuyor. Maltalı otoriteler, gazeteci Caruana Galizia’nın bir araba kazasında ölmesinin ardından da Platus Bank’ın çıkabileceğini düşünüyor. Basında yer alan ve henüz doğrulanmamış haberlere göre Platus Bank’ın Azeri ve Maltalı katillere, Galizia’nın ölümü için yapılan ödemeye aracılık etmiş olabileceği ifade ediliyor.

Eğer bu haber doğruysa görünen o ki Blockchain adası Malta’da işler bir nebze daha karışacak. Bankanın bundan sonra ne yapacağı ya da suçlamalar ile ilgili olarak ne tarz bir savunma yapmayı planladığı ise, an itibariyle belirsizliğini koruyor.

Gazeteci Cinayetine Aracılık mı Ettiler? Avrupa Merkez Bankası, Malta Merkezli Bankayı Para Akladığı Sebebiyle Kapattı isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Gazeteci Cinayetine Aracılık mı Ettiler? Avrupa Merkez Bankası, Malta Merkezli Bankayı Para Akladığı Sebebiyle Kapattı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

TRON ve Liverpool Ortak mı Oluyor? Yalanlama Geldi! Bu da oldu… Çocuk kaçıranlar fidye olarak Bitcoin istedi Bitcoin Artıyor, Vadeli İşlemlerin Durumu Ümit Veriyor Nicolas Maduro, Petro’nun Fiyatının İki Katına Çıkartılmasını Emretti Koin Bülteni Yayın Alışkanlığı Değişiyor Yeni Zelanda Hükümetine Blockchain Sunumu Yapılacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır