Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Sistemkoin ve Türkiye’nin Electroneum için Harika Bir Yer Olmasının 5 Sebebi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Sistemkoin ve Türkiye’nin Electroneum için Harika Bir Yer Olmasının 5 Sebebi
Sistemkoin ve Türkiye’nin Electroneum için Harika Bir Yer Olmasının 5 Sebebi

© Reuters.  © Reuters.

Sistemkoin ve Türkiye’nin Electroneum için doğru adres olması arasında ne gibi bir bağlantı olabilir? Detaylar haberimizde

Sistemkoin ve Türkiye’nin Electroneum için ÖnemiElectroneum için kara göründü. 350 milyon akıllı telefon kullanıcısından aldığı güçle kripto dünyasına sıkı bi giriş yapan Electroneum’un en büyük artısı cep telefonundan madencilik yapılabilmesi.

Electroneum’un ülkemiz yatırımcıları için gerçekleştirdiği hamle ise Türkiye merkezli kripto borsası Sistemkoin ile ortaklığa gitmiş olması.

Bu ortaklık sayesinde ETN artık Türk merkezli bir borsada listelenmiş olacak. Piyasanın iddialı oyuncularından sistemkoin sayesinde Türk yatırımcılar artık ETN’yi Bitcoin, Türk Lirası ve ABD Doları üzerinden alıp satabilecek.

Türkiye’nin Electroneum için Harika Bir Yer Olmasının 5 SebebiListelenmenin ötesinde Electroneum hem borsa hem de ülke olarak ihtiyacı olduğu ana üssü bulmuş görünüyor. Hedefleri doğrultusunda adım atabileceği güvenli bir limana kavuşmuş görünüyor. İşte Türkiye’nın Electroneum için harika bir yer olmasının 5 sebebi

Kripto Para FarkındalığıElectroneum ‘un yayınladığı görsele göre Türkiye’de toplum tabanında kripto para kabul oranı oldukça yüksek. ABD’de kripto paraları duyan insan oranı %57 iken bu oran Türkiye’de %70

Kripto Para Sahiplik OranıBilinirlik yetmez ikna olup satın alacak kitle gerekli. ABD’de az da olsa kripto paraya yatırım insan oranı %8 iken bu oran Türkiye’de %18. Türkiye’nin nüfusu da hesaba katıldığında bu pazarın ne kadar caip olduğu anlaşılır.

Gelecekteki Alım Beklentisiİleride bir şekilde kripto paraya yatırım yapacağı düşünülen kişi sayısı ABD’de %21 iken bu rakam ülkemizde %45. Yani yapılan araştırmalar bu işin Türkiye’de büyük kabul göreceğini gösteriyor.

Sektörün Geleceğine GüvenKripto para sektörünün şu an gerçek dünyanın kıyısından dolaştığı aşikar. Toplumsal kabulü tetikleyecek kritik adımları atamadı. İnsanların gerçek hayatına henüz dokunamadı. Bunun ileride değişeceğini kripto paraların finans sektörünün merkezine yerleşeceğini düşünenler var. Günlük hayatımızdaki kullanıma kadar indirgenebilir mi? Bu soruya ABD halkının yalnızca %31 olumlu cevap verirken Türk halkının olumlu cevap verme oranı %53.

Yatırımın GeleceğiSon olarak, dünyanın dört bir yanındaki ekonomik zorluklar nedeniyle, uluslararası işlemlerin yanı sıra merkezileşme ve güvenlik uygulamalarındaki engeller, çoğu kripto paranın yatırım amaçlı en iyi seçenek olacağını düşünüyor.

Kripto paraların servet saklama aracı olabilmek için önünde uzun bir yolu var. Gelecekte bu amacına ulaşabileceğini düşünen ABD’lilerin oranı %29. Türkiye ise bu oran ABD’dekinden %20 daha yüksek: %49.

Bu açılardan bakıldığında Electroneum’un doğru yere dükkan açtığı görülüyor.

Electroneum Hakkında Kaçırmamanız Gereken Yazılar için Tıklayın

Kaynak

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Sistemkoin ve Türkiye’nin Electroneum için Harika Bir Yer Olmasının 5 Sebebi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Coinbase Açıkladı: Asya ve Avrupa’daki Yatırımcılara Yeni Havale Hizmetleri Çin’den kafa karıştıran haber: Kripto paralar ve Bitcoin yasak mı değil mi? Bitcoin long pozisyonlarında görülmemiş seviye Kripto Para Piyasası Çok Sert Düşüş Yaşadı! Ethereum ve Litecoin Yine En Çok Kayıp Verenler Arasında Cardano’nun Yaratıcısı Charles Hoskinson’dan, JPM Coin Eleştirisi: ”Mide Bulandırıcı Bir Şey’ BitMEX, Madencilik Devi BitMain’in Sızan Finansal Verilerini İnceledi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır