Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Allianz GI CEO’su, Kripto Paraların Yasaklanmasını İstiyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Allianz GI CEO’su, Kripto Paraların Yasaklanmasını İstiyor
Allianz GI CEO’su, Kripto Paraların Yasaklanmasını İstiyorLider kripto para birimi Bitcoin 2018 yılında şüphesiz çok sert bir düşüş yaşamış olmasına rağmen, bunun tamamen öldüğünü söylemek oldukça mantıksız bir açıklama olacaktır. Yine de, dünya çapında uzmanlar ardı sıra çıkarak kripto para birimlerinin ‘balon’ olduğunu veya çoktan ‘öldüğünü’ iddia etmekten geri kalmıyorlar.

Dünyaca ünlü bir finansal kuruluşun CEO’su da, regülatörlerin kripto para birimlerini ”yasa dışı” ilan etmesi gerektiğini vurgularken, büyük ihtimalle aynı düşünce yapısına dayanarak bunu gerçekleştirdi.

Allianz (DE:ALVG) GI CEO’su, Regülatörlerin Kripto Paraları Yasaklamasını İstiyor
Reuters‘in yayınladığı bir habere göre, Allianz Global Investments‘ın CEO’su Andreas Utermann, Londra’da katıldığı bir panelde kripto para birimlerini adeta topa tuttu. Utermann, regülatörlerin kripto paraları yasaklaması gerektiğini vurguladı ve ”siz regülatörler, kripto paraları yasa dışı ilan etmeli” ifadesini kullandı.

CEO’ya göre bunların yasa dışı ilan edilmesini gerektiren en büyük sebep ise, ”insanların birikimlerini yok etmiş” olmaları. Bunun yanı sıra regülatörlerin şimdiye kadar kripto para sektörüne ”daha sert girişmemiş olmasını” anlamlandıramayan Utermann, İngiltere’nin finansal regülatörü FCA’nın başkanı Andrew Bailey tarafından da aynı konferansta anında destek gördü. FCA yetkilisi etkinlik esnasında Utermann’a destek verdiğini ve kendi kurumunun kripto para birimlerini incelemeye başladığını, ICO’ların mercek altına alınmasının ise an meselesi olduğunu belirtti.

Kripto para topluluğunun bazı isimleri regülasyonların sektör için iyi olacağını düşünürken, bir diğer grup ise bunların kripto para ‘anarşizmine’ aykırı olduğunu ve bu durumda kripto paraların, itibari paralardan farkının kalmamış olacağını düşünmekte.

Allianz GI CEO’su, Kripto Paraların Yasaklanmasını İstiyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Allianz GI CEO’su, Kripto Paraların Yasaklanmasını İstiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Fidelity ortaya koydu: Bitcoin’e kurumsal yatırımlar artacak Ripple CEO’su Elinde BTC Tuttuğunu ve  Bitcoin’in 0 Dolara Düşmeyeceğini Vurguladı Altucher: Bitcoin Fiyatı 1 Milyon Doları Bulabilir Bitfinex, Merkezsiz Ethfinex Borsası Platformunu Başlattı! 4 Trilyon Doları Yöneten BlackRock Yöneticisi, Bir Kripto Para Startup Firmasına Geçiş Yaptı! VeChain ve DNV GL, Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Gelişim Hedeflerini İlerletmek İçin Ortaklık İmzaladı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır