Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Singapur Merkez Bankası Blockchain’in Finansal Hizmetler İçin ”Çok Önemli” Olduğunu Düşünüyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Singapur Merkez Bankası Blockchain’in Finansal Hizmetler İçin ”Çok Önemli” Olduğunu Düşünüyor
Singapur Merkez Bankası Blockchain’in Finansal Hizmetler İçin ”Çok Önemli” Olduğunu Düşünüyor

2/2


2/2


Singapur sınırları içerisinde yapılan Consensus etkinliğine dünyanın dört bir yanından kripto ve blochain firma yetkilileri, hükümet yetkilileri, traderlar, fenomen isimler katılım gösterdi. Tabii ki kendi ülkelerinde yapılan etkinliğe Singapur hükümeti ve merkez bankası tarafından da katılım oldu.

Singapur Merkez Bankası konumundaki MAS, yeni gelişmekte olan blockchain teknolojilerine karşı sahip olduğu olumlu tutumu ile dikkat çeken kurumlardan oldu.

”Teknolojiler Her Zaman Daha İyiye Gidiyor”
Görünüşe göre yapay zekanın yanı sıra, blockchain teknolojileri de Singapur’un mali sistemi için ”çok fazla öneme” sahip. Singapur Merkez Bankası teknolojik alt yapı yetkililerinden Damien Pang, konu ile ilgili yaptığı açıklamada Singapur’un şu sıralar blockchain teknolojisine zarar vermek yerine, belirli düzeyde düzenleme getirmek istediği vurgulandı.

”Bizim şu anki düzenlemelerimiz teknolojik platformun kendisi yerine, amacın kendisine hizmet etmekte. Direkt olarak spesifik bir teknolojiyi düzenlemek istemiyoruz çünkü teknolojiler her zaman daha iyiye gidiyor.”

Benzer bir cümle bu ayın başlarında ABD’li düzenleyici kurum CFTC’nin başkanı Christopher Giancarlo tarafından da kurulmuştu. Görünüşe göre şu sıralar ”Bitcoin değil Blockchain” felsefesi hala devam etmekte. Başta Çin olmak üzere bir çok ülke kripto para birimlerine karşı yasaklayıcı bir tutum geliştirirken, blockchain konusunda adeta dijital bir savaş vermekte. Dubai gibi ülkeler bile Blockchain konusunda lider olmak için ciddi programlar geliştirmeye başladı.

Singapur Merkez Bankası Blockchain’in Finansal Hizmetler İçin ”Çok Önemli” Olduğunu Düşünüyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Singapur Merkez Bankası Blockchain’in Finansal Hizmetler İçin ”Çok Önemli” Olduğunu Düşünüyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Cebelitarık Kripto Para Borsası EOS’u Listelediğini Duyurdu! Ripple CTO’su: XRP dağılımı beni endişelendiriyor Kripto Düşüşte, Bitcoin 3 Haftalık Artışın Ardından Geriledi Bitcoin madencilerinin 2019 geliri belirlendi 23 Ocak Bitcoin fiyat analizi: BTC kanal hareketini yukarı yönlü kırdı En İyi 100 Kripto Varlık Piyasa Değerinin Altına Düştü

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır