Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Para Öncülüğünü Hedefleyen Filipinler Yabancı Göç Almak İstiyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Para Öncülüğünü Hedefleyen Filipinler Yabancı Göç Almak İstiyor
Kripto Para Öncülüğünü Hedefleyen Filipinler Yabancı Göç Almak İstiyorFilipinler Hükümeti; Japonya, Güney Kore ve Avustralya gibi ülkelerdeki girişimcileri ülkeye getirerek kripto para ve Blockchain sektörlerinde öncü olmayı hedefliyor.

Filipinler’de İlerleme

Filipinler Hükümeti, ülkedeki Cagayan Ekonomi Bölgesi’ni kripto para sektörüne uyumlu şekilde geliştirmeye devam ediyor. Hükümetin amacı ülkede İsviçre’deki benzer bir “kripto para vadisi” oluşturup Japonya, Güney Kore ve Avustralya gibi ülkelerden göç almak.

Hükümete bağlı olan Cagayan Ekonomi Bölgesi (CEZA), bölgeye yabancı göç alabilmek için Rare Earth Asia Technologies Corp. ile işbirliği yapmaya başladı. Şirket, CEZA ile yaptığı bu anlaşma sayesinde çeşitli imkanlardan faydalanabilecek.

CEZA bölgesinin tanıtımı doğrudan Rare Earth Asia tarafından yapılıyor olacak. Şirket bu bölgeyi “kripto para ve Blockchain şirketleri için Asya’daki en iyi adres” şeklinde tanıtmayı planlıyor.

CEZA, konu hakkında yayınladığı bildiride buraya gelecek kripto para ve Blockchain şirketlerine çeşitli imkanlar sunacağını belirtti. Bu imkanlar arasında vergi indirimi gibi şeyler var. Ayrıca Filipinler’e geçiş yapan şirketler, kripto para sektöründeki “yasal belirsizlik” kavramıyla da uğraşmak zorunda kalmayacaklar çünkü hükümet olabildiğince belirgin yasalar hazırlıyor.

Kripto Parayla Gelir Arttı

CEZA bölgesi her ne kadar Filipinler hükümetine bağlı olsa da özel bir işletme olarak faaliyet gösteriyor. Bölgenin bu yılın Ocak-Eylül ayları arasındaki toplam geliri 10 milyon dolar civarındaydı. CEZA’nın bir de geçtiğimiz yılın tamamındaki gelirine baktığımızda ise bu sayının 5 milyon dolar civarında olduğunu görüyoruz.

CEZA CEO’su Raul Lambino, elde edilen gelirdeki bu artışı kripto para ve Blockchain sektörlerine bağlıyor. Lambino’ya göre CEZA’nın bu alanlarda daha aktif hale gelmesi, bölgenin gelirini doğrudan artışa geçirdi.

Kripto Para Öncülüğünü Hedefleyen Filipinler Yabancı Göç Almak İstiyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Para Öncülüğünü Hedefleyen Filipinler Yabancı Göç Almak İstiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Para Serbest Yatırım Fonları, 2018’in Son Çeyreğinde Nasıl Bir Performans Gösterdi? Türkiye’nin Bitcoin’e Bakışı Nasıl? Kapsamlı Türkiye Araştırması Yayınlandı! Keizer: Bitcoin Bu Hafta 15.000 Doları Aşabilir Fiyatlar diplere dalarken Bitcoin madenciliği ne durumda? İşte son veriler Dev Bitcoin Tahmini Filb Filb’den: “Bitcoin 332.733 Doların Üzerine Taşınacak.” Ünlü yatırımcı Bitcoin için kısa vadede ne öngörüyor?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır