Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

SICAK HABER: Ethereum 4 yılın tecrübesini içeren projeyi hayata geçiriyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » SICAK HABER: Ethereum 4 yılın tecrübesini içeren projeyi hayata geçiriyor!
SICAK HABER: Ethereum 4 yılın tecrübesini içeren projeyi hayata geçiriyor!

© Reuters.  © Reuters.

Ethereum 4 yılın tecrübesini yeni projelerle kullanıcılarına sunma planları yapıyor. Bu projeler ile ilgili bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz.

Ethereum 4 yılın sonunda neler planlıyor?Vitalik Buterin. dün sabah Prag şehrinde Devcon’un açılışında konuştu. Konuşması Ethereum Vakfının uzun ve kısa dönem yol haritasıyla ilgiliydi. Buterin konuşmasında, Casper ve Sharding’in başladığı 2014 yılından bu yana Ethereum’un geçirdiği aşamalardan, yaptığı projelerden (Frontier, Homestead ve Metropolis) bahsederek, Ethereum için yeni bir projenin çok yakında başlayacağını duyurdu. Neler söyledi bu konuda bir bakalım:

“Yeni projemiz Serenity, geçtiğimiz dört yıl boyunca farklı alanlarda yaptığımız tüm araştırmaların hayata geçtiği bir proje. Proje, sadece hybrid bir Casper değil, % 100 organic, eşşiz, saf bir Casper. Bünyesinde Sharding, eWasm ve diğer gelişmeleri de barındırıyor. Serenity, veri yapısı anlamında yeni bir blokzincir, PoW ile de bir bağlantısı var. PoS zinciri PoW zincirindeki blok sağlamasını algılayabilir ve kullanıcı Pow zincirden PoS zincire eth aktarabilir.

Bu sistem gerçekten çok yeni bir sistem ancak bağlı bir system ve uzun vadede hedefi, yeterince stabil olduğunda, blokzincirde var olan tüm temel uygulamaların, eWASM’da yazılmıs EVM yorumcusu olacak olan yeni sistemin bir shardı üzerindeki sözleşmede istiflenecek olması.”

Vitalik Buterin devamında Beacon zinciri PoS’dan bahsederek şöyle diyor:

“Blokzincir bilgileri saklamıyor. Burada ihtiyacınız olan şey doğrulayıcılar ve bu doğrulayıcılar PoS algoritmasını yürütüyor ve çalıştırıyor. Bu testnet ve mainnet arası bir şey. Tam olarak testnet değil çünkü gerçek bir eth’den pay alıp gerçek ödüller kazanabilirsiniz, ama tam olarak bir mainnet de değil çünkü uygulamaları yok ve bu yüzden kırılırsa insanların çok canı yanmayacak”

ShardingBirinci aşama sharding bölümünün açık olduğu aşama, burası durum shardingi değil, veri shardinginin yapıldığı basitleştirilmiş bir versiyon.

“Blokzincirde eğer merkeziyetsiz bir Twitter istiyorsanız, artık bunu yapacak stabiliteye sahipsiniz, ama akıllı sözleşme uygulamaları ve tüm karmaşık şeyler için durumu yürütme beceriniz olmayacak

Bu, eth’nin shardlar boyunca taşınabildiği, durum geçişini, sanal makineyi ve benzer şeyleri mümkün kıldığı ikinci aşamada olacak”

Beacon zincirindeki bir onay binlerce doğrulayıcıyı içine alıyor ve böylelikle bir onayla işin sonu gelmiş gibi kabul edebileceksiniz.

“1000 katı büyüklükte bir ölçeklenebilir olacağı umudumuz var.” diyor Buterin.

Testnetin gelecek yılın ilk çeyreğinde başlaması bekleniyor. Ardından sadece veri, ya da basitçe sharding diyelim, büyük olasılıkla 2020 gibi başlayacak.Bir kere eWASM başladı mı, shardingin büyük bir bölümü tamamlanmış olacak. İşte o zaman Ethereum çok daha fazla işlemi bir anda gerçekleştirebilecek.

Beacon zinciri tamamen PoS. Başladığı zaman, PoW madencileri önemli ölçüde azalacak ve tabii ki ödülleri de. En sonunda mutlaka PoW bir tarafa atılacak ama bunun için daha çok zaman var diyerek Buterik, madecilere biraz daha süre vermiş oldu.

Tabii ki tüm bunların gerçekleşmesi ne kadar hızlı ve ne kadar yavaş hareket edeceklerine bağlı.

Ethereum 4 yılın sonunda kendini epeyce geliştirdi. Bu açıdan 2019 pek çok gelişmeye gebe gibi görünüyor. Bakalım bizi bu yeni dönemde neler bekliyor.

Ethereum haberlerimiz için tıklayınız

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

SICAK HABER: Ethereum 4 yılın tecrübesini içeren projeyi hayata geçiriyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Cash SV, 7 Gün İçerisinde Yüzde 102.65 Yükseliş Gösterdi Binance CEO’su CZ: Artan Bir Kabul Oluşturmaya ve Endüstriyi İleri Götürmeye Devam Edeceğiz Bu 5 altcoin Bitcoin’den daha çok kazandırdı Ethereum 12% düşüşle 134,60 seviyesinin altına geriledi Bitcoin analizi: BTC 3 günlük düşüşünü sonlandırabilecek mi? Slovenya’da Kripto Para Kullanımı Git Gide Yaygınlaşıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır