Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Sıcak Gündem : FCA Bitcoin Cash dahil Bitcoin türevlerini yasaklayabilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Sıcak Gündem : FCA Bitcoin Cash dahil Bitcoin türevlerini yasaklayabilir
Sıcak Gündem : FCA Bitcoin Cash dahil Bitcoin türevlerini yasaklayabilir

© Reuters.  © Reuters.

FCA Bitcoin Cash dahil bazı Bitcoin türevlerini yasaklayabilir. FCA ( İngiliz Finans Denetçileri) daha öncede böyle bir iddiayla gündeme gelmişti. Ancak Bitcoin Cash’in yükselen bir çizgi gösterdiği bu günlerde, böyle bir haberin çıkması endişe yarattı. Peki bu yasağın nedeni ne?

FCA Bitcoin Cash dahil bazı kripto paraları yasaklayabilirİngiltere’nin mali denetleyicisi olan Financial Conduct Authority, kripto-para birimlerini temel alan bir rapor yayınladı.

Rapor da “tüketici koruması ve piyasa bütünlüğü hakkında tespit edilen bazı endişeler” den bahsedildi.

Raporun Ana TemasıBu raporda bir takım akıllı sözleşmeler ele alınıyor. Raporda, çok karmaşık akıllı sözleşmelerle oluşturulan bazı kripto paraların, genellikle piyasa çöküşlerine neden olduğundan yani bir takım dolandırıcılık hareketlerine ev sahipliği yaptığından bahsediliyor. Gerçekte hiçbir değeri olmayan fakat bazı kimseler tarafından aniden roketlenen ve diğer yatırımcıların da dikkatini çeken bu kriptolar, belli bir zaman sonra bir anda muazzam bir düzeltme yiyor ve sonradan havuza dahil olan yatırımcıları büyük zararlara uğratıyorlar.

İşte İngiltere Hükümeti bu tip olaylara karşı vatandaşlarını korumak amaçlı Mart 2018’de FCA isimli bir kurum kurdu. Kurum personeli, İngiltere Bankası ve İngiltere Hazine bakanlığı bünyesinden atandı.

Raporun EtkileriFinancial Conduct Authority, FCA, ( İngiliz Finans Denetçileri) aslında hükümete ve kripto para yatırımcılarına tavsiye vermek amacıyla kuruldu. Yani doğrudan kanunla düzenlenmiş yetkileri mevcut değil. Fakat bildiğiniz üzere kripto para piyasalarında, FCA’nın raporunda bildirilen özelliklere sahip pek çok token yer alıyor. Eğer İngiltere Hükümeti yayımlanan bu raporu ciddiye alıp, bakanlıklarını devreye sokarsa Bitcoin Cash ve bazı kripto paraların geleceği tehlikeye girebilir.

Bitcoin Cash ne alaka diyebilirsiniz. Fakat Bitcoin Cash’in tarihine bakarsanız bir çok defa pump ve dump hareketi yediğine şahit olursunuz. Örneğin içinde bulunduğumuz hafta sonunda Bitcoin Cash’e neredeyse %35 e yakın bir pump geldi. Bitcoin Cash’e önümüzde ki günlerde, şuan ki yükseliş dalgası ayarında herhangi bir düzeltme gelirse, ki gelecek gibi, İngiltere Ekonomi Bakanlığı devreye girebilir.

Önümüzdeki günlerde FCA’nın raporunun etkilerini hep beraber göreceğiz. Bol kazançlı günler dileriz.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Sıcak Gündem : FCA Bitcoin Cash dahil Bitcoin türevlerini yasaklayabilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dev borsa Bitfinex Planlı Bakım Çalışmasına Gidiyor: 7 Saat Erişim Yok Bitcoin ölmüyor! Binance CEO’su: “Bitcoin düşmanları boğa koşusunda meçhul olacak.” Ethereum %10,66 Düşüş Yaşadı Bitcoin 10. Yılını Kutladı: 140journos Belgeselinin Dikkat Çeken Noktaları Kripto Para ile Mülk Satın Almak Sanılandan Daha Zor Ripple (XRP) mi Stellar (XLM) mi? İşte Weiss Ratings’in Yorumu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır