Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Siber Güvenlik Uzmanı: Kripto Paralar, Artık Düzenleyici Kurumların İlgi Alanında, Eski Günler Geride Kaldı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Siber Güvenlik Uzmanı: Kripto Paralar, Artık Düzenleyici Kurumların İlgi Alanında, Eski Günler Geride Kaldı
Siber Güvenlik Uzmanı: Kripto Paralar, Artık Düzenleyici Kurumların İlgi Alanında, Eski Günler Geride KaldıThe Guidepost Solutions isimli şirketin CEO’luğunu yapan Julie Myers Wood’a göre, kripto para sektörünün hiçbir denetleyici kurumdan ilgi görmediği günler artık çok geride kaldı.

Son yapılan araştırmalara göre, kripto para sektörünün adının geçtiği şüpheli aktivite sayısı, son yıllarda görülmemiş bir seviyeye çıktı ve bu rakam giderek de artma eğilimindeymiş gibi görünüyor. Bu noktada, düzenleyici kurumların olaya daha ciddi bir şekilde yaklaşmasını beklemek, pek de mantıksız bir düşünce tarzı olmaz.

Özellikle, Wall Street Journal’ın Shapeshift’i hedef alan kara para aklama merkezi söylemi, işin ne boyuta geldiğinin de aslında açık bir kanıtı. Başta Amerika ve İngiltere olmak üzere birçok ülkenin, kripto para sektörüne net düzenlemeler getirmek için yoğun bir çaba sarf ettiğini belirten Myers, bu durumun zaten kaçınılmaz olduğunu belirtiyor.

Japonya, Tayland ve Malta gibi ülkeler daha şimdiden inovasyon odaklı ancak yasa dışı işlere izin vermeyen kuralları yürürlüğe koydular ve bunun faydalarını görüyorlar. Wood’a göre, bu düzenlemeler, şu anda sektörden kaçan kurumsal yatırımcıyı da, işin içine dahil edebilir. Wood, şunları söylüyor:

”Kurumsal yatırımcılar, şu anda siber güvenlik ve piyasa manipülasyonundan ötürü kripto para sektörüne giriş yapmak konusunda çekimser davranışlar sergiliyorlar. Bu durumun değişmesi, bizler için olumlu haberler getirebilir.”

Wood, son olarak kendi fikrine göre düzenleyici kurumların, hali hazırdaki finansal yasaları hafiften kırparak, bunu kripto para sektörüne uygulamak isteyeceğini belirtiyor.

Siber Güvenlik Uzmanı: Kripto Paralar, Artık Düzenleyici Kurumların İlgi Alanında, Eski Günler Geride Kaldı isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Siber Güvenlik Uzmanı: Kripto Paralar, Artık Düzenleyici Kurumların İlgi Alanında, Eski Günler Geride Kaldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

10 Bin Dolarlık Bitcoin’le Kiralık Katil Kiralayan Kadın GPS İle Takip Ediliyor Bitcoin Ticari Hacminin Çoğu Sahte Mi? ETH sıfır noktasına mı yaklaşıyor? Ethereum’un kısa pozisyonları yükselişte Bitcoin’e hücum! 12 saatte 50 milyar dolar sermaye girişi yaşandı Bitcoin Volatilitesi 17 Ayın En Düşük Seviyesine Geriledi – Sırada Ne Var? JP Morgan Stratejisti: Wall Street’in Bitcoin’e Olan İlgisi Artabilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır