Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ShapeShift ve ConsenSys Gibi Büyük Kripto Para Firmaları Neden Çalışanlarını İşten Çıkarıyor?

Ana Sayfa » GÜNCEL » ShapeShift ve ConsenSys Gibi Büyük Kripto Para Firmaları Neden Çalışanlarını İşten Çıkarıyor?
ShapeShift ve ConsenSys Gibi Büyük Kripto Para Firmaları Neden Çalışanlarını İşten Çıkarıyor?

2/2


2/2


2018 yılı oldukça kötü bitti ve birçok önde gelen kripto para platformu önemli sayıda işten çıkarma yapacağını veya yaptığını açıkladı. Bu hafta içerisinde söz konusu furyaya katılan kripto para borsası ShapeShift, şirketin iş gücünün %30’unun (37 kişi) işten çıkarılacağını açıklamıştı.


İlgili haber:
Kripto Para Borsası ShapeShift, Çalışanlarının 3’te 1’ini İşten Çıkardı

ShapeShift CEO’su ve kurucusu Erik Voorhees, platformdaki kullanıcılara ve şirkete gönderdiği bir bildiride, kripto para kışının firmayı bu seçeneği almaya zorladığını ve kötüleşen piyasa şartlarına ayak uydurmaktan başka çaresinin olmadığını aktardı.

”Bugün, 37 elemanımızı işten çıkardık ve ekibimizin boyutunu 3’te 1 azalttık.”

Bunun arkasındaki en büyük sebep 2018 yılının kripto para kışı olsa da, tek sebebin bu olduğunu söylemek doğru olmayacaktır. 2017 yılının sonlarında kripto para piyasasının rekor kırması sonrası Bitmain, ConsenSys, ShapeShift ve Huobi gibi önde gelen kripto para borsası ve platformlarının çoğu, kendi temel iş alanlarının dışında da ciddi bir şekilde genişlemeye gitmişti.

Kripto para birimlerinin değeri 800 milyar doları aştığı sıralarda %3.000 büyüme kaydeden ShapeShift, rekor hacim elde etmişti ve görünüşe göre kendini kötü şartlara hazırlamayı ihmal etti. Daha sonra piyasasının düzeltmeye girmesi ve kripto para birimlerinin çoğunun %70 ile %80 civarında değer kaybetmesi ile yüz yüze gelen Voorhees, hata yaptıklarını kabul etti.

Şirket olarak ”binlerce hata yaptık” diyen Voorhees, dikkatlerinin çok fazla ve farklı yönlere dağıldığını ve bunların hepsinin finansal kaynakların erimesine neden olduğunu ifade etti. Bunun yanı sıra ConsenSys firması da geçtiğimiz yıllarda temel odak noktası olan Ethereum tabanlı projelerin dışında alanlarda mali kaynaklarını harcamış ve 2018 yılının kışından ciddi yararlarla çıkanlardan birisi olmuştu.

ShapeShift ve ConsenSys Gibi Büyük Kripto Para Firmaları Neden Çalışanlarını İşten Çıkarıyor? isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ShapeShift ve ConsenSys Gibi Büyük Kripto Para Firmaları Neden Çalışanlarını İşten Çıkarıyor? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Güney Kore’nin Dev Borsası Bithumb Singapurlu Şirkete Satıldı Charles Hoskinson’a Göre Cardano Ağının Güvenlik Düzeyi Gayet İyi Bu Yıl Yatırımcısını Zengin Eden Üç Kripto Para Bank of America Yöneticisi Blockchain’in Geleceğinden Umutlu Değil Bir haftada %100 arttı: Tezos’ta neler oluyor? İşte zamanın lider Bitcoin milyarderleri

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır