Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Shapeshift CEO’su, KYC Protokolüne Geçmesinin, Şirketi Olumsuz Etkilediğini Kabul Etti

Ana Sayfa » GÜNCEL » Shapeshift CEO’su, KYC Protokolüne Geçmesinin, Şirketi Olumsuz Etkilediğini Kabul Etti
Shapeshift CEO’su, KYC Protokolüne Geçmesinin, Şirketi Olumsuz Etkilediğini Kabul EttiKripto para borsaları arasında kendisine farklı müşteri kitleleri belirleyen borsalar olması kadar doğal bir şey yok. Günümüz kripto para dünyasında madenci borsaları, kurumsal yatırımcı borsaları ya da sıradan kesime hitap eden borsalar bulabilmek mümkün. Bu borsa tarzlarının arasında en fazla dikkat çekenlerden birisi de, hiç şüphe yok ki, kayıt esnasında hiçbir bilgi istemeyen borsalar.

Shapeshift borsası da, bundan kısa bir süre önceye kadar yukarıda bahsettiğimiz borsaların belki de en iyisi ve en çok bilineniydi. Ancak şirket, geride bıraktığımız yılın son döneminde; bu politikasından vazgeçtiğini ve artık müşterilerinin kimlik bilgilerinin, platforma kaydolmak ve işlem yapabilmek için ‘şart’ olduğunu açıklamıştı.

Shapeshift’in yaptığı bu hamle, kripto para piyasasında ciddi tepki toplarken, daha sonra borsa için işlerin pek de iyi gittiğini söylemek mümkün değil. Yaşanan düşüş dolayısıyla 37 kişiyi işten çıkaran Shapeshift’in finansal durumuna ilişkin bir yazı kaleme alan şirketin CEO’su Eric Voorhees, KYC sistemine geçmelerinin işleri kötü etkilediğini kabul etti.

Voorhees, şöyle konuştu:

”Piyasanın düşüşü ve rekabetin artması bizim için zor bir sürecin habercisi oldu. Aynı zamanda regülasyonlara uyum göstermek için KYC sistemine geçiş yapmamız da birçok müşterimizi kaybetmemiz ile sonuçlandı. Bunu bekliyorduk ancak yine de bu bizi hem finansal hem de psikolojik olarak etkiledi.”

Shapeshift ekseninde 2019 yılının nelere gebe olacağını ise zaman gösterecek…

Shapeshift CEO’su, KYC Protokolüne Geçmesinin, Şirketi Olumsuz Etkilediğini Kabul Etti isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Shapeshift CEO’su, KYC Protokolüne Geçmesinin, Şirketi Olumsuz Etkilediğini Kabul Etti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Güncel kripto para haberleri: Bitcoin balina hareketleri, XRP, Ethereum, TRON, Bitcoin Cash ve daha fazlası Libra Yol Değiştirebilir Litecoin Nedir? Nasıl Üretim Yapılır ?Nereden Satın Alınır Bitcoin 2017 boğa koşusundan bu yana ilk kez arka arkaya 3 ay yeşil mum kapattı Binance Listeledi: Decred’da Ciddi Bir Yükseliş Yaşanıyor XRP 14% oranında geriledi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır