Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kanada Merkez Bankasından Kritik Bitcoin ve Blockchain Kararı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kanada Merkez Bankasından Kritik Bitcoin ve Blockchain Kararı!
Kanada Merkez Bankasından Kritik Bitcoin ve Blockchain Kararı!

© Reuters.  © Reuters.

Kritik bitcoin ve blockchain kararı Kanada Merkez Bankasından geldi. Pek çok geleneksel finans kurumları blockchain teknolojisini kendilerine uyarlama yolları arıyor artık. Bunlardan birisi de Kanada Merkez bankası. Banka en karmaşık işlemleri için blockchain teknolojisini uygulamaya karar verdi. Uygulamanın olumlu yansımaları mutlaka piyasada karşılık bulacaktır.

Kritik Bitcoin ve Blockchain Kararı ile Kanada Merkez Bankası Blokchain Dünyasında!Kanada Merkez Bankası kritik Bitcoin ve blockchain kararı alarak, bu alanda faaliyet gösteren iki şirket ile ortaklık kuruyor. Bu iki şirket CGI ve Skuchain. Bu ortaklık KMB’ye (Kanada Merkez Bankası) büyük yararlar sağlayacak mı?

Ortakların fonksiyonunu ve rollerini gözönüne aldığınızda mükemmel bir ortaklık yapısı ortaya çıkıyor. CGI dünya çapında tanınan bir finansal danışmanlık şirketi. Skuchain ise blockchain tekonolojisi geliştirme şirketi. KMB, CGI’nın 360 yatırım platformunda Skuchain’e ait sözleşme oluşturucu uygulamasını kullanacak. Böylelikle müşterilerin zor işlemleri kolaylaştırılacak. Ortaklık sonucu oluşturulan platform, halihazırda kullanılan e-maillere dayanan işlemlerin yerini alacak.

Yeni Platformun İşlevleri ve ÖnemiEn son raporda belirtildiği gibi platform öncelikle işlem sürelerini azaltmayı ve gelecekte müşteri ilişkilerini güçlendirmeyi hedefliyor.

Yeni platformun en temel faydalarından birisi de, müşterilerin bekleyen kredi mektuplarının müzakerelerini tamamiyle akıllı sözleşmeler üzerinden, başlatma, yürütme ve sonuçlandırma fırsatını yakalayacak olmaları. Bu akıllı sözleşmelere yüklenen özellikler sayesinde müşteriler çok yararlı anlaşmalar yapabilecekler ve aynı zamanda işlemler sırasında oluşabilecek her türlü değişikliği ilgili taraflara duyurabilecekler.

Bankanın Nakit Yönetimi ve Ödemeler Başkan Yardımcısı Patrice Roy’un yayınladığı açıklamaya dayanarak şunun söyleyebiliriz ki,müşteriler bankanın bu yeni gelişmesini çok memnuniyetle karşılayacaklar. Başkan Yardımcısı Roy’un açıklaması şöyle:

“Bu gelişme ile müşterilerimize, işlerini yönetmelerini kolaylaştıracak basit, hızlı ve verimli bir deneyim sunacağız”

KMB’nin bu atılımının diğer resmi kurumlara da yansıması elbette olacaktır. Resmi kurumların gittikçe artan bir oranda blockchain teknolojisini benimsemeleri artık kaçınılmaz bir gerçek olarak karşımıza çıkacak.

Bankalar ve blockchain teknolojisi ilişkisi hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kanada Merkez Bankasından Kritik Bitcoin ve Blockchain Kararı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’deki Düzeltmelerle Ethereum 300 Doları Aşabilir mi? Bitcoin’de Bu İndikatör Ayıları Çaresiz Bırakabilir John McAfee ve Peter Brandt’tan “efsanevi” Bitcoin tahmini Popüler Bitcoin borsası Bitfinex bu tarihte işleme kapalı olacak JPMorgan Araştırması, Kripto Paraların Artık Kurumsal Bir Varlık Olduğunu İfade Ediyor Bitcoin çıldırdı, 7300 doların da üstüne çıktı.

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır