Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

BlackRock CEO’su: Kripto Paralar Meşru Olana Kadar Bitcoin ETF’si Düşünmüyoruz

Ana Sayfa » GÜNCEL » BlackRock CEO’su: Kripto Paralar Meşru Olana Kadar Bitcoin ETF’si Düşünmüyoruz
BlackRock CEO’su: Kripto Paralar Meşru Olana Kadar Bitcoin ETF’si DüşünmüyoruzDünyanın en büyük varlık yönetim ve ETF firması BlackRock, yavaş yavaş kripto para birimlerine ısınmaya başlamıştı ki firmanın CEO’su olumsuz açıklamalarla gündeme girdi. CEO Larry Fink, BlackRock’ın kripto para piyasası ”meşru” bir hale gelene kadar bir Bitcoin ETF’si düşünmediğini açıkladı.

CNBC‘nin yaptığı habere göre, New York Times Dealbook isimli konferansa katılan Fink, kendisine ETF hakkında sorulan bir soru üzerine şu ifadeyi kullandı:

”Asla demezdim, meşru olduğunda evet.”

”Eninde sonunda bir hükümet tarafından desteklenmesi gerekecek. Ben hiçbir hükümetin paranın nereye gittiğini anlamadan buna izin vereceklerini sanmam.”

Sahtekarlık ve Dolandırıcılık Hakkında Endişeli
Fink, sektöre girme konusunda potansiyel sahtekarlıklardan, dolandırıcılıktan ve vergi kaçakçılığından endişe ettiğini, bunun temel nedeninin ise kripto para endüstrisinin merkeziyetsiz, anonim ve büyük oranda düzenlenmemiş olmasından kaynaklandığını vurguladı.

Bu olay değişene kadar, yönetimi altında 6.4 trilyon dolarlık varlığı olan BlackRock CEO’su Fink, herhangi bir kripto para birimi ETF’si piyasaya sürmeyeceklerinin altını çizdi.

”Bir gün değer saklama aracı  olabilecek bir para birimi karşılığında elektronik alım satım yapabileceğimiz günler geleceğini tahmin ediyorum. Ama şu an için, yapmamanız gereken şeyler için böyle bir değer saklama aracına ihtiyacınız olmadığı taktirde, dünyanın böyle bir değer saklama aracına ihtiyacı yok.”

BlackRock ile kripto para birimleri ve sektörü arasındaki dedikodular ilk olarak 2018 yılının Temmuz ayında çıkmıştı. Ancak CEO Fink bu duyurulardan çok önce Bitcoin’in ”kara para aklamak için bir para” olduğunu belirterek haberlerde kendine yer edinmişti.

BlackRock CEO’su: Kripto Paralar Meşru Olana Kadar Bitcoin ETF’si Düşünmüyoruz isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

BlackRock CEO’su: Kripto Paralar Meşru Olana Kadar Bitcoin ETF’si Düşünmüyoruz - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin ve Ethereum Hash Rate’leri Ne Durumda? Bu 3 Kripto Parayı Kısa Vade Kâr İçin Gözlemleyniz (22-28 Ekim) Anthony Pompliano: BTC 2021’de 100.000 Dolar Olacak! XRP 10,73% oranında yükseldi ShapeShift CEO’su Bitcoin hedefini açıkladı ve ekledi: 5-10 altcoin dikkat çekiyor Nucleus Vision (nCash) Nedir? nCash Nasıl Alınır?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır