Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Sermaye Piyasası Kurulundan, Sosyal Medya Üzerindeki Yatırım Danışmanlığı Gruplarına Sert Uyarı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Sermaye Piyasası Kurulundan, Sosyal Medya Üzerindeki Yatırım Danışmanlığı Gruplarına Sert Uyarı!
Sermaye Piyasası Kurulundan, Sosyal Medya Üzerindeki Yatırım Danışmanlığı Gruplarına Sert Uyarı!Türkiye’nin idari ve mali özerkliğe sahip düzenleyici ve denetleyici bir kurumu olan Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), bugün yaptığı bir duyuru ile, kripto para sektöründe de sıkça görülen bir konu hakkında yatırımcıları ve söz konusu grupları kuran kişileri uyardı.

Özellikle kripto para birimleri konusunda gerek Twitter, gerek Telegram ve buna benzer diğer platformlarda herhangi bir izne tabi olmadan yatırım danışmanlığı ve benzeri faaliyetlerde bulunan kişilere karşı dikkatli olunması çağrısında bulundu. Bunun yanı sıra SPK, herhangi bir finansal gerekçeye dayanmayıp, tamamıyla yatırımcıların aldatılmasına yönelik olduğu saptanan kişi ve gruplara karşı da hukuki işlemin başlatılacağını duyurdu.

İlgili metnin tam hali ise şu şekilde:

”Kurulumuzca yapılan gözetim ve denetim faaliyetleri neticesinde, son dönemde Facebook (NASDAQ:FB), Twitter vb. sosyal medya hesapları üzerinden, Kurulumuzca yetkilendirilmiş yatırım danışmanlığı ve benzeri sermaye piyasası faaliyet izni olmadan, hatta haklarında daha önce Kurulumuz tarafından piyasa dolandırıcılığı, güveni kötüye kullanma suçu dahil pek çok suç fiilinden dolayı suç duyurusunda bulunulmuş ve işlem yasağı getirilmiş kişi veya kişilerce, yatırımcıların yönlendirilerek mağdur edilmeye çalışıldığı görülmektedir.

Herhangi bir makul ekonomik ve finansal gerekçeye dayanmayıp tamamıyla yatırımcıların aldatılmasına ve mağdur edilmesine yönelik olduğuna dair ciddi emareler bulunan söz konusu fiilleri işleyenler ve bunlarla birlikte hareket edenler hakkında gerekli incelemeler tamamlanarak, hukuki işlemlere başlanacaktır.

Yatırımcıların herhangi bir hak kaybına ve mağduriyete uğramamasını teminen, gerek sosyal medya gerekse diğer iletişim ve haberleşme kanalları üzerinden, bu nitelikte faaliyetlerde bulunan kişilere itibar edilmemesi önem arz etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Sermaye Piyasası Kurulundan, Sosyal Medya Üzerindeki Yatırım Danışmanlığı Gruplarına Sert Uyarı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Sermaye Piyasası Kurulundan, Sosyal Medya Üzerindeki Yatırım Danışmanlığı Gruplarına Sert Uyarı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin 5% artışla 5.553,3 seviyesinin üzerine çıktı OKEx Kripto Para Borsası, XRP ve Bitcoin Cash’i ‘Tüketiciden Tüketiciye Alım-Satım’ Platformunda Listeledi Kaybetme seanslarından sonra Bitcoin fiyatı daha da kötüleşecek mi? Bitcoin boğaları şarj edilmiş halde bir kıvılcım bekliyor Bitcoin’de sakız parası ile 450,000,000 dolarlık transfer Çin, 2009 yılında yeni bir küresel rezerv para birimi yaratıyordu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır