Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Sektörün Devlerinden Ernst & Young Ethereum Tabanlı Bir Sistem Geliştirdi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Sektörün Devlerinden Ernst & Young Ethereum Tabanlı Bir Sistem Geliştirdi
Sektörün Devlerinden Ernst & Young Ethereum Tabanlı Bir Sistem GeliştirdiAlanının en büyük isimlerinden olan Ernst and Young, Ethereum ağında kolay ve güvenli şekilde işlem yapmayı sağlayan yeni bir sistemin prototipini hazırladı.

EY Ops Chain Public Edition adıyla yayınlanan prototipte sıfır-bilgili kanıt (ZKP) teknolojisini kullanılıyor. ZKP teknolojisinin kullanıldığı sistemlerde işlem yapmak için bir doğrulama sunmak gerekiyor ancak bunun haricindeki tüm veriler ‘şifreli’ bir şekilde korunuyor.

Ernst and Young, bu prototipi kayıtlarını gizli tutmak isteyen ama bunun için özel bir ağdan faydalanmak istemeyen şirketler için geliştirdi. Ernst and Young’ın küresel yenilik biriminden sorumlu olan Paul Brody, konu hakkında şu yorumu yaptı:

“Şirketler, sıfır-bilgili kanıt teknolojisi sayesinde rakipleriyle aynı ağı kullanıp buna rağmen tüm bilgilerini gizli tutabilirler.”

Bazı uzmanlara göre Ethereum teknolojisi kurumsal şirketlere ciddi avantajlar sunuyor. Halihazırda oldukça büyük olan ve güvenliğiyle ön plana çıkan Ethereum ağı, herkes tarafından kullanılabildiği için şirketler için büyük kolaylık sağlıyor. Şirketler böylece kendilerine özel bir ağ oluşturmak zorunda kalmıyorlar.

Ernst and Young, yaptığı açıklamalarda ERC-20 standardına benzer özellikler taşıyan tokenları destekleyerek kurumsal sektördeki Blockchain kullanımını arttırmak istediğini vurguladı.

Ernst and Young, Ops Chain’in yanı sıra bir süre önce Blockchain Private Transaction Monitor adlı bir sistem daha geliştirdi. Cointelegraph gibi kaynaklara göre şirket bu prototipleri başlıca Londra ve Paris’teki ofislerinde geliştiriyor.

Önde gelen denetim şirketlerinden olan Ernst and Young, bu ayın başlarında geçtiğimiz yıl kayda değer miktarda yatırım toplamış ICO projelerinin performans raporlarını yayınladı. Şirket, yayınladığı raporda bu ICO projelerinin ciddi bir kısmının artık pek de ‘etkin’ olmadıklarını vurguladı.

Sektörün Devlerinden Ernst & Young Ethereum Tabanlı Bir Sistem Geliştirdi isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Sektörün Devlerinden Ernst & Young Ethereum Tabanlı Bir Sistem Geliştirdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Forbes: Bitcoin PoW sözleşmesi kusurlu, daha üstün bir konsensus mekanizmasına ihtiyaç var! Coinsquare’in Alt Firması Coincapital, Toronto Menkul Kıymet Borsasında İki ETF Çıkarttı! McAfee: Bitcoin’in 2020 Sonuna Kadar 1 Milyon Dolar Altında Olması Matematiksel Olarak İmkansız! Yeni Türk Kripto Para Borsası Binans Kullanıcı Kayıtlarını Başlattı Bitcoin’in 3456 dolara düşmesine ne sebep oldu? 1 Milyar Dolarlık Kripto Para Transferi Sadece 0,001 Dolara Mal Oldu!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır